Kobieta i jej cechy, sposób bycia czy postępowania przez lata regulowany był stereotypami. Dziś zdecydowanie odchodzi się od tego systemu patrzenia na płeć piękną. Jednak do redakcji przyszedł list, którego autor, mężczyzna złości się na takie porządki. – Kobieta musi mieć długie włosy i nogi. Być grzeczna i smacznie gotować – opisuje Łukasz.

Kobieta musi… O to czego nie znosimy, gdy się o nas, płci pięknej mówi. Stereotypy zresztą dotyczą także i panów. Oni też muszą być męscy, nie płakać, być zaradni, wykształceni, no i oczywiście wysocy. Spójrzmy prawdzie w oczy, stereotypy dotyczą wszystkich nas. Jednak list Łukasza jest naprawdę zaskakujący. Mało który mężczyzna przyzna się w dzisiejszych czasach do takich marzeń na temat swojej kobiety. Oburzające?

Kobieta – pragnę stereotypów

Łukasz przyznaje się bez najmniejszych skrupułów, jakie są jego pragnienia odnośnie kobiet. Mężczyzna złości się na nowy sposób postępowania, który jest także chwalony przez innych panów, a nawet cały świat, a polega na równości płci.

-Nie chcę nikomu narzucać swojego zdania. Po prostu marzę o tym, by moja kobieta była taka, jak zawsze o niej marzono. Żeby miała bardzo długie, piękne nogi, kobiecie, romantycznie rozpuszczone włosy…

Mężczyzna przyznaje, że chciałby móc nacieszyć oko swoją wybranką. I nie ma w tym nic złego. Dopiero jego następne słowa mogą dawać do myślenia, jakie naprawdę ma intencje względem ukochanej. Łukasz uważa, że kobiecie nie jest potrzebne wykształcenie czy dodatkowe pasje. Marzy mu się po prostu patriarchat i mówi o tym wprost.

  1. Porażające zachowanie mężczyzny podczas konferencji. Nagle złapał swojego kota, stracił za to pracę
  2. Wszyscy wstrzymali oddech. Policja wydała w Polsacie oświadczenie w związku z poszukiwaniami Kacperka
  3. Naleśniki na śniadanie i na obiad? 6 genialnych tricków, o których nie miałeś pojęcia

Kucharka, gosposia i grzeczna

Łukasz pisze, że chciałby, żeby jego kobieta była grzeczna. Grzeczna, to znaczy bez swojego zdania, nieunosząca się emocjami i w żaden sposób nie przeciwwstawiająca się jego decyzjom. Tylko czy to tak naprawdę będzie go kręcić? Kobieta bez swojego zdania, albo raczej, taka, która nie chce go wygłaszać, może być dość nudną towarzyszką życia.

Gotowanie i sprzątanie. O to, zajęcia, jakimi do tej pory z pasją oddawały się kobiety. Choć stereotypy te są już dawno obalone, jak widać, nadal znajdą się mężczyźni potrzebujący kobiet, które ograniczą się tylko do takich zajęć. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeśli panie dokonają takiego wyboru. Ale stawianie takich cech jako najważniejsze w wyborze wybranki jest jak na dzisiejsze czasy dość szalone.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
fot.pexels.com/Anastasia Shuraeva

Oczywiście, wiele z nas lubi gotować. Jednak według wymagań Łukasza nie mogłybyśmy mieć żadnych pasji oprócz tego. Problem w tym, że Polki wcale nie są takie uległe i będzie mógł mieć niemały kłopot ze znalezieniem żony wśród rodaczek.

kobieta
fot.pexels.com/ Gantas Vaičiulėnas

Sprzątanie także leży w obowiązku kobiety według Łukasza.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Powstała mapa koronawirusa na Mazowszu. Liczba chorych w Warszawie inna niż myślałeś
  2. Genialna wiadomość dotycząca granic Polski. Jest potwierdzenie premiera, Polacy się ucieszą
  3. Jak będzie wyglądać świat po pandemii? Randki przez pleksi, przedziały w samolotach?
  4. TVP wraca z uwielbianym programem Polaków. Pokazali zdjęcie z Rafałem Brzozowskim
  5. Lekarka odebrała sobie życie. „Próbowała wykonywać swoją pracę i to ją zabiło”
  6. 16-letnia Kornelia nie żyje. Zatrzymano dwóch podejrzanych

 

Poprzedni artykułSanatorium miłości: Największa tajemnica Walentyny ujawniona. Tygodnik potwierdził
Następny artykułOkrzyknięto go „najbrzydszym psem świata”. Czy też zasługuje na miłość?
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.