Kobieta i jej cechy, sposób bycia czy postępowania przez lata regulowany był stereotypami. Dziś w świetle politycznych decyzji, można odnieść wrażenie, że piekło kobiet zaczyna się na nowo. Łukasz, to tylko jeden z wielu przykładów, że mimo upływu dziesięcioleci, nadal żyjemy w patriarchalnym świecie. Kobieta musi mieć długie włosy i nogi. Być grzeczna i smacznie gotowaćWam też to bawi?

Kobieta musi… O to czego nie znosimy, gdy się o nas, płci pięknej mówi. Stereotypy zresztą dotyczą także i panów. Oni też muszą być męscy, nie płakać, być zaradni, wykształceni, no i oczywiście wysocy. Spójrzmy prawdzie w oczy, stereotypy dotyczą wszystkich nas.

List Łukasza jest naprawdę zaskakujący. Mało który mężczyzna przyzna się w dzisiejszych czasach do takich marzeń na temat swojej kobiety.

Kobieta – pragnę stereotypów

Łukasz przyznaje się bez najmniejszych skrupułów, jakie są jego pragnienia odnośnie kobiet. Mężczyzna złości się na nowy sposób postępowania, który jest także chwalony przez innych panów, a nawet cały świat, a polega na równości płci.

-Nie chcę nikomu narzucać swojego zdania. Po prostu marzę o tym, by moja kobieta była taka, jak zawsze o niej marzono. Żeby miała bardzo długie, piękne nogi, kobiecie, romantycznie rozpuszczone włosy…

Mężczyzna przyznaje, że chciałby móc nacieszyć oko swoją wybranką. I nie ma w tym nic złego. Dopiero jego następne słowa mogą dawać do myślenia, jakie naprawdę ma intencje względem ukochanej.

Łukasz uważa, że kobiecie nie jest potrzebne wykształcenie czy dodatkowe pasje. Marzy mu się po prostu patriarchat i mówi o tym wprost.

  1. Wróżka Cesaria przepowiedziała, co wydarzy się w Polsce już za kilka tygodni. Nikt nawet nie przypuszczał
  2. Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października
  3. Mateusz: „Mam 32-letnią żonę, 6-letniego syna i piękną 19-letnią kochankę. Pomaga nam w opiece nad synem, raj”

Kucharka, gosposia i grzeczna

Łukasz pisze, że chciałby, żeby jego kobieta była „grzeczna”. Grzeczna, to znaczy bez swojego zdania, nieunosząca się emocjami i w żaden sposób nie przeciwwstawiająca się jego decyzjom.

To naprawdę niewiarygodne, że w XXI wieku mężczyźni jeszcze pozwalają sobie na takie myślenie.

Gotowanie i sprzątanie. O to, zajęcia, jakimi do tej pory z pasją oddawały się kobiety. Choć stereotypy te są już dawno obalone, jak widać, nadal znajdą się mężczyźni potrzebujący kobiet, które ograniczą się tylko do takich zajęć.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeśli panie dokonają takiego wyboru. Ale stawianie takich cech jako najważniejsze w wyborze wybranki jest jak na dzisiejsze czasy dość szalone.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
fot.pexels.com/Anastasia Shuraeva

Oczywiście, wiele z nas lubi gotować. Jednak według wymagań Łukasza nie mogłybyśmy mieć żadnych pasji oprócz tego. Problem w tym, że Polki wcale nie są takie uległe i będzie mógł mieć niemały kłopot ze znalezieniem żony wśród rodaczek.

kobieta
fot.pexels.com/ Gantas Vaičiulėnas

Sprzątanie także leży w obowiązku kobiety według Łukasza.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jej ciążą żył cały świat, nikt nie mógł uwierzyć. Jak niezwykła rodzina radzi sobie 23 lata później?
  2. Pilna wiadomość dla Polaków. Chodzi o podróże 1 listopada
  3. 4-letnia dziewczynka napisała list do nieba. Chciała upewnić się, że jej pies ma się dobrze, dostała odpowiedź
  4. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”
  5. Jurek Owsiak przeżywa dramat, ma koronawirusa. Fani zdruzgotani, wystosował pilny apel
  6. Pawłowicz mówiła o „menelach, którzy ją zaatakowali”. Oni mają nagranie, jest w sieci
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl