Kobieta dostrzegła na swojej twarzy krostę. Początkowo zupełnie zbagatelizowała ten fakt, ponieważ przekonana była, że zmiana za jakiś czas zniknie samoistnie. Do lekarza udała się dopiero w momencie, gdy narośl… zaczęła się przemieszczać. Słowa, które usłyszała z ust specjalisty, zapamięta do końca życia.

Pryszcze na twarzy to uporczywy i nieestetyczny problem, który dotyka niemalże wszystkie kobiety bez względu na wiek. To właśnie dlatego pewna 32-latka zupełnie nie przejęła się faktem, kiedy na swojej twarzy zobaczyła kolejną zmianę. Problemy zaczęły się w chwili, gdy niechciana krosta zaczęła się poruszać, a w jej wnętrzu ewidentnie się coś znajdowało. Wizyta u lekarza potwierdziła jej najgorsze obawy.

Kobieta zauważyła krostę na twarzy

32-letnia Rosjanka postanowiła, że tym razem nie będzie zawracać głowy lekarzom i z nieprzyjacielem, który wyrósł na jej twarzy, upora się sama. Zaniepokojenie i strach pojawiło się w momencie, kiedy dostrzegła, że pryszcz zaczyna migrować i zmieniać swoje położenie.

Kobieta
pixabay.com @DarkoStojanovic

Kobieta, widząc niepokojącą zmianę, postanowiła udać się do lekarza.

W tej sytuacji miała pełną świadomość, że wizyta u oftalmologa będzie koniecznością. Przez dwa tygodnie skrupulatnie obserwowała zmianę, a jej spostrzeżenia były zatrważające. Początkowo pryszcz znajdował się pod nosem, następnie przesunął się nad lewo oko, a finalnie usytuował się przy górnej wardze.

Diagnoza wprawiła ją w osłupienie

W trakcie badania lekarzowi udało się ustalić, że kobieta jakiś czas temu przebywała na wsi poza Moskwą, gdzie doznała wielokrotnych pogryzień przez komary. Powstałe w wyniku ukąszeń guziki, swędziały ją, a niekiedy delikatnie szczypały. Rosjanka nie mogła pozbyć się również nieustannego uczucia pełzania pod skórą.

Specjalista jednoznacznie stwierdził powierzchowną i ruchomą narośl na górnej lewej powiece. Pasożyt przebywający w środku został unieruchomiony kleszczami chirurgicznymi i usunięty. Intruz zidentyfikowany w jej ciele określony został jako Nicień podskórny Dirofilaria repens. Na ludzi przenoszą się niezwykle rzadko, głównie w wyniku ukąszenia przez zakażone komary. Przypadłość kobiety opisana została w czasopiśmie medycznym The New England Journal of Medicine.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kobieta
pixabay.com @Belova59

Diagnoza była zatrważająca.

Kobieta
wikipedia.org

W jej ciele znajdowały się Nicienie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Iberion – grupa mediowa przyszłości. Jakie wyznaje wartości?
  2. Antyfake – portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Biznes Info – portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  4. Antyfake – walczymy z fake newsami i dezinformacją

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.