Kobieta-ksiądz brzmi dla nas bardzo niecodziennie. Kobiety oczywiście mogą uczestniczyć w życiu Kościoła Katolickiego, jednak nie w charakterze księdza. Jednak niektóre kobiety czują tak silne powołanie, że pragną zostać księżmi. Katolickie kobiety księża istnieją, jednak nielegalnie – swoją działalnością, a wręcz istnieniem łamią prawo kanoniczne. Los takich kobiet niestety jest naprawdę okrutny!

Bardzo ciężko jest codzienne budzić się ze świadomością, że robiąc to, co kochasz i co czujesz, że robić powinieneś, łamiesz ważne dla Ciebie prawo. Kobieta ksiądz musi liczyć się z wykluczeniem i brakiem akceptacji ze strony innych ludzi. Los takich kobiet jest bardzo ciężki, jednak starają się wbrew wszystkiemu dalej robić swoje, z nadzieją, że pewnego dnia krzywdzące zasady zostaną zmienione.

Kobieta-ksiądz istnieje naprawdę

Kobieta Ksiądz istnieje naprawdę! Pomimo tego, że kościół rzymskokatolicki nie dopuszcza możliwości, aby kobieta mogła zostać księdzem, niektóre panie czują prawdziwe powołanie. Zdarzały się przypadki, że kilka kobiet zostało wyświęconych na kapłanów, jednak przez całe życie ciąży nad nimi groźba ekskomuniki. W niektórych święceniach uczestniczyli szanowani biskupi, którzy jedynie poprzez swoją anonimowość nie zostali ukarani. Katolickie kobiety księża przez większość członków kościoła są wykluczane, a ich świecenia uznawane są za nieważne! 

Organizacja dla kobiet

Istnieje międzynarodowa organizacja dla kobiet, która ma na celu zapewnić połączenie pomiędzy nimi a kościołem rzymskokatolickim. Nazywa się ona Roman Catholic Womenpriests. Została założona przez siedem wyświęconych na kapłanów w 2002 roku kobiet. Misją tych kobiet jest pomoc i wspieranie innych w dążeniu do spełnienia swojego powołania. Zajmują się przygotowaniem oraz wyświęcaniem kolejnych kobiet, aby mogły żyć w zgodzie ze sobą i własnym powołaniem. Organizacja jest międzynarodowa. Jednak najwięcej kobiet księży aktywnie działa w Stanach Zjednoczonych.

Te kobiety każdego dnia muszą mierzyć się z przeciwnościami losu, wynikającymi z tego, że kościół wyklucza je jako kapłanów. Jednak nie poddają się i podążają za swoim powołaniem! 

kobieta ksiądz
photo from: romancatholicwomenpriests.org

Te kobiety bez względu na przeszkody postanawiają podążać za swoim powołaniem!

kobieta ksiądz
fot. screen: youtube.com CNN

Chociaż nie jest to łatwe, chcą robić to, do czego uważają, że zostały stworzone!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  2. Mama powiedziała, że jej synek spadł w przepaść. Prawda okazała się niewyobrażalnie gorsza
  3. Edyta Herbuś podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina się powiększyła
  4. Test ciążowy powtarzała 7 razy. Dopiero potem lekarze odkryli prawdę, która okazała się straszna
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

Źródła: romancatholicwomenpriests.org, en.wikipedia.org

Poprzedni artykułZapytali Martynę Wojciechowską o emeryturę. Odpowiedź wprawiła fanów w ogromną radość
Następny artykułSuczka z ogromnym guzem na głowie. Istnieje tylko jeden sposób, by ją uratować
Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.