Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Kobiecy nawyk, który rujnuje wszystko i prowadzi do rozwodu. Przez niego kończy się większość związków
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 10.01.2021 22:00

Kobiecy nawyk, który rujnuje wszystko i prowadzi do rozwodu. Przez niego kończy się większość związków

związek
fot. pexels.com/Polina Zimmerman

Okazuje się, że kobiety mają jeden nawyk, który często prowadzi do ciągłych kłótni w związku, a nawet rozwodów. Przez jedną rzeczy kończy się większość relacji. Chodzi o nadmierną potrzebę kontrolowania partnera. Jakie są jego oznaki? Sprawdź, czy nie masz podobnych skłonności.

Na początku zawsze jest świetnie, motylki w brzuchu, ciągłe wyznania miłości i czułe zaglądanie sobie w oczy. Jednak zastanawiałyście się kiedyś, czemu niektóre związki kończą się tak szybko? Okazuje się, że bardzo często doprowadza do tego jeden zły nawyk kobiet.

Kobiety i ich zły nawyk, który rujnuje związki

Zaczyna się zawsze od romantycznych uniesień i idealizowaniu partnera. Jednak z czasem zaczynamy dostrzegać w naszej drugiej połówce różne wady, które albo zaakceptujemy, albo nie ma co oczekiwać udanego związku.

Na niektóre mankamenty da się jeszcze przymknąć oko, gorzej, gdy zachowanie naszego ukochanego jest toksyczne i nas rani. Skłonność do kontrolowania od początku nie wróży parze najlepiej.

Chyba większość z nas się zgodzi, że podstawowym budulcem zdrowego związku jest zaufanie. To właśnie ono sprawia, że czujemy się dobrze i bezpiecznie przy naszej drugiej połówce.

Gorzej, gdy zaczyna go brakować lub w ogóle nie ma go w naszej relacji. Wtedy zaczynają się problemy i dziwne zachowania, podejrzenia i uciążliwe wypytywania. Okazuje się, że to wcale nie niewierność jest najczęstszą przyczyną rozstań. Chodzi o nadmierną potrzebę kontroli partnera.

Niektóre kobiety nadmiernie potrzebują kontrolować partnera

Miałaś kiedyś ochotę złapać za jego telefon lub laptopa i sprawdzić jego wiadomości? Usilnie próbowałaś wpłynąć na jego decyzję, aby koniec końców stanęło na twoim? To pierwsze oznaki, że masz problem z kontrolowaniem swojego partnera.

  • Ciągle go krytykujesz

Pamiętaj, że z pewnością zawsze się dla ciebie stara. Więc, zamiast po raz kolejny złośliwie wytykać mu, że przesolił obiad, doceń, że przygotował dla ciebie posiłek. Czasami zwykła sugestia może sprawić wiele przykrości.

  • Izolujesz go od znajomych i rodziny

W twoim przekonaniu wszystko robisz dla jego dobra. Ale postaraj się spojrzeć na to obiektywnie i nieco z boku. W końcu twój partner jest wolnym człowiekiem i może przyjaźnić się, z kim chce. Możesz wkroczyć do akcji jeśli widzisz, że dzieje mu się prawdziwa krzywda.

  • Grozisz, że z nim zerwiesz

Czy w kłótni zdarzyło ci się zagrozić, że z nim zerwiesz, jeśli nie spełni twoich żądań? To poważna manipulacja, która nigdy nie powinna mieć miejsca.

Jak radzić sobie z nadmierną potrzebą kontrolowania partnera? Czujesz, że naprawdę go kochasz i nie chcesz go krzywdzić? Już samo to, że sobie to uświadomiłaś, jest świetnym pierwszym krokiem ku lepszemu!

Najlepiej zacznij od codziennych drobnych gestów. Daj mu trochę przestrzeni, żeby zrozumiał, że mu w pełni ufasz. Jeśli poczujesz, że sama sobie z tym nie radzisz, nie bój się poprosić o pomoc i zgłoś się do specjalisty. W końcu to żaden wstyd ratować swój związek!

Przeczytaj o innych złych nawykach, które mogą być niekorzystne dla twojego ciała i wyglądu. Ten może powodować powstawania zmarszczek.

Zobacz zdjęcia:

związek

Kobiety często chcą nadmiernie kontrolować swojego partnera.

związek

Często wywołuje to niepotrzebne kłótnie i spory.

kobiety

Daj mu trochę przestrzeni, dzięki czemu twój związek ma szanse przetrwać gorsze momenty.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Papilot