Kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia powinny udać się na badania. Lekarze biją na alarm, a Ministerstwo Zdrowia wystosowało pilny apel. Właśnie pojawił się oficjalny komunikat. Jak się okazuje, sytuacja jest bardzo ważna i niecierpiąca zwłoki oraz, co najważniejsze, może dotyczyć każdej z nas. Chodzi o życie nawet tysięcy Polek. 

Ministerstwo Zdrowia właśnie wystosowało pilny apel, dotyczący kobiet między 50 a 69 rokiem życia. W całej Polsce ruszyła wielka akcja. Sytuacja jest bardzo poważna, a jeżeli ją zlekceważymy, skutki mogą być tragiczne.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do kobiet

Ministerstwo Zdrowia apeluje do kobiet. Dziś, w tym tak ważnym dniu, jakim jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, na Twitterze resortu pojawił się pilny komunikat. Zaczynamy Różowy Październik. Kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, które są najbardziej zagrożone rakiem piersi, mogą skorzystać z programu profilaktyki NFZ. 

Każda kobieta w wieku 50-69 lat może skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego bez skierowania – apeluje Ministerstwo Zdrowia. 

Jak dowiadujemy się z komunikatu, z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety w określonym przedziale wiekowym, które nie miały mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub miały mammografię, ale otrzymały pismo, które kieruje je do ponownego badania. 

  1. Jest decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Archidiecezja przekazała komunikat, już wszystko jasne
  2. Druzgocący komunikat NFZ. Szpitale nie będą przyjmować wszystkich pacjentów, ręce opadają
  3. Od dziś w Polsce ważna zmiana. Dotknie każdego, będzie inaczej niż wiosną

Różowy Październik – kobiety badają piersi

Gdzie bezpłatnie zbadamy piesi? Piersi bezpłatnie zbadamy w mammobusach, które będą dostępne w miastach w całej Polsce. Na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Zdrowia pojawiła się lisa miejsc, gdzie staną busy w ramach programu profilaktyki raka piersi.

Dodatkowo pamiętajmy, że podstawowym elementem profilaktyki raka piersi jest ich samobadanie, które wykonywane regularnie pozwala wykryć zmiany na wczesnym etapie choroby nowotworowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ministerstwo Zdrowia apeluje. Kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia mogą wykonać mammografie za darmo. 

Dbajmy o swoje zdrowie. Wykonujmy profilaktyczne badania raka piersi. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pracownica schroniska nie wiedziała, że jest nagrywana. Wideo z monitoringu pokazało prawdę o jej pracy
  2. Mało kto wiedział, obowiązuje od dziś w całej Polsce. Wieli będzie zbulwersowanych, zmiana może pokrzyżować plany podróży
  3. Ministerstwo Zdrowia wyda dziś komunikat do wszystkich Polaków. Szykują się ogromne zmiany w obostrzeniach
  4. Prezydent Andrzej Duda apeluje do wszystkich Polaków. Powiedział, co stanie się w najbliższych dniach
  5. Od 21 godzina policyjna, Zamknięte bary, kina i restauracje u sąsiadów Polski
  6. Marchewka w kształcie ośmiornicy i dynia ważąca tonę. Ogrodnicy przez przypadek wyhodowali na działkach prawdziwe potwory [ZDJĘCIA]

źródło: twitter

 

Poprzedni artykułTVN przekazał pilną wiadomość. Robi się niebezpiecznie, wydano alarmy
Następny artykułPilne: Wybitny polski artysta w rozpaczy błagał służbę zdrowia o pomoc. Właśnie zmarł
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.