Kobiety ruszą pod Sejm. Wydarzenie ogłoszone przez działaczki Strajku Kobiet rozpocznie się już jutro o godzinie 18.00. Pod budynkiem zbiorą się osoby niezgadzające się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. – Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet – zapowiadają organizatorki.

Strajk kobiet wciąż trwa. Działaczki zapowiedziały, że już jutro odbędzie się blokada Sejmu. Protestujący zbiorą się na Wiejskiej, organizatorki Strajku Kobiet złożą własny obywatelski projekt w sprawie ustawy o aborcji.

Kobiety z Polski usłyszy cały świat

O proteście pod Sejmem Strajk kobiet poinformował za pośrednictwem Facebooka. W wydarzeniu chęć udziału zaznaczyło 3 tysiące osób, zaś 14 tysięcy jest nim zainteresowanych. Kobiety zapowiadają, że blokada może odbyć się także następnego dnia, w czwartek.

– PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry – czytamy w opisie wydarzenia. 

Kobiety zapowiadają, że znów tłumnie będą walczyć o prawa. Z tego powodu zrezygnowano z coponiedziałkowych strajków:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Dlatego zawieszamy poniedziałkowe blokady w Warszawie, zbierajcie energię na środę i czwartek. Pójdziemy razem zawnioskować. Spacerujemy pod Sejmem 18.11 od godziny 18.00, ale może trzeba będzie wrócić tam na drugi dzień.

  1. Możliwy strajk generalny pielęgniarek. Ogólnopolski Związek Zawodowy przygotowuje się do sporów zbiorowych
  2. Z samego rana pojawił się komunikat Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość dla wszystkich Polaków
  3. Niespodziewana konferencja w kancelarii premiera. Polkom i Polakom przekazano pilną wiadomość

Strajk kobiet: Pomysł Ziobry to nic innego jak więzienia dla kobiet 

Klementyna Suchanow, jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odniosła się do kolejnego planu dotyczącego ciężarnych:

– Pomysł Ziobry to nic innego jak więzienia dla kobiet. Tylko w głowie chorego człowieka mogła zrodzić się tak chora myśl. Za takie projekty to on powinien wylądować w więzieniu.

Kobiety odwołują się do pomysłu Zbigniewa Ziobry, który zaproponował, by kobiety w ciąży, które dowiedziały się o wadach letalnych swojego dziecka, zostały skierowane do hospicjów perinatalnych.  

– W pomyśle ziobrystów de facto chodzi o to, aby po stwierdzeniu wady podczas badań prenatalnych zamykać ciężarne w czterech ścianach i je kontrolować. Odcięte od świata nie będą mogły dokonać aborcji tam, gdzie jest to legalne i bezpieczne. Wizja koszmarna, nieludzka – wyjaśniła Agnieszka Czerederecka z Warszawskiego Strajku Kobiet w rozmowie z Onetem i dodała:

– Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet.

Wydarzenie w mediach społecznościowych cieszy się ogromną popularnością. Liczba osób, które mają zamiar wciąż udział w blokadzie Sejmu, wciąż rośnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Opublikowany przez Warszawski Strajk Kobiet Piątek, 13 listopada 2020

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Narodowa kwarantanna wciąż prawdopodobna? Warszawa na krawędzi, minister ostrzega
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Najman o Edycie Górniak: ”Mogłaby uczyć polonistyki, pomimo iż jej nie kończyła”. Piosenkarka nie ma matury
  4. Stanie się jutro równo o 18:00. Strajk Kobiet wydał pilne oświadczenie, wiadomo, co planują
  5. Co z nauką zdalną? Rząd przekazał ważną wiadomość dla rodziców i uczniów. Podano termin decyzji
  6. Dramat. W czerwonym worku znaleźli małe stworzenia. Jedno nie przeżyło
  7. Zbigniew Boniek przekazał porażającą wiadomość. Nie żyje legenda reprezentacji Polski, grał na mundialu

Źródło: wiadomosci.onet.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl