Kobiety w ciąży, w ramach programu Ciąża Plus mają mieć dostęp do darmowych leków, które do tej pory były dla nich częściowo refundowane. Jakie leki będą za darmo dostępne dla przyszłych mam i od kiedy? Choć pierwotnie planowano, że program wejdzie w życie od 1 września, wszystko wskazuje na to, że kobiety w ciąży będą musiały poczekać do ostatecznego, zakładanego terminu – 1 listopada.

Kobiety w trakcie ciąży powinny w szczególności dbać o swoje zdrowie, niestety, nie wszystkie przyszłe mamy stać na leki i suplementy. Tu z pomocą ma przyjść nowy, rządowy program Ciąża Plus, który gwarantuje, że ciężarne panie, leki przepisane przez lekarza, otrzymają całkowicie za darmo. Ustawa ma wejść w życie już w lipcu, choć jak dowiadujemy się z Faktu, niewykluczone, że darmowe leki będą dostępne dopiero od 1 listopada.

kobiety
Fot. Arteida MjESHTRI, Unsplash

Ciąża Plus to rządowy program, w ramach którego ciężarne otrzymają przepisane leki całkowicie za darmo.

źródło: fakt.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.