Wszystkie kobiety powinny sprawdzić, czy nie mają tego produktu na swoich półkach. GIS zdecydował o wycofaniu dwóch partii popularnego chrupkiego pieczywa. Wszystko przez nieodpowiednich związków chemicznych w sezamie. 

Obie partie zostały już wycofane ze sklepów. Warto sprawdzić, czy przez przypadek nie znalazły się w naszym posiadaniu.

Kobiety powinny przejrzeć swoje półki. GIS wycofał dwie partie popularnego produktu

GIS poinformowało o wycofaniu dwóch partii popularnego produktu, który często znajdował się w dietach odchudzających. Kobiety i mężczyźni, którzy przebywali na podobnych dietach, powinni uważnie sprawdzić swoje półki. 

Chodzi o produkt MULTIGRAN CRISPBREAD 250g, który można było nabyć w sklepach IKEA. Ich daty przydatności do spożycia kończą się na 13.02.2021 r.  i 30.03.2021 r.

Ostrzeżenie dotyczy tlenku etylenu, który znalazł się w sezamie pokrywającym chrupkie pieczywo. Jest to substancja szkodliwa dla zdrowia. 

– Firma IKEA Retail Sp. z o.o. zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie, a pozostałą część wycofuje od klientów – poinformował GIS.

W razie gdyby pieczywo zostało przez nas spożyte i zobaczylibyśmy u siebie niepokojące objawy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. 

Jak działa tlenek etylenu i czemu szkodzi zdrowiu?

Jeszcze nie tak dawno tlenek etylenu był dozwolony do użytku w sektorze spożywczym. Dopiero w 2020 roku na terenie Unii Europejskiej doszło do zmiany tego stanu rzeczy. 

Używa się go jako środka bakteriobójczego i odkażającego. W takim wypadku jego zastosowanie jest powszechne. 

Jego działania dla spożywających są bardzo szkodliwe –  rakotwórczemutagenne oraz źle działające na rozrodczość

Czasami tlenek etylenu można spotkać w partiach nasion sprowadzanych z Azji, a w szczególności z Indii, gdzie obróbka tlenkiem etylenu nie jest zakazana. 

Kobiety
źródło: gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [gov.pl]

Poprzedni artykułMaciej Dowbor zobaczył okładkę znanego czasopisma i postanowił zareagować. Na okładce pojawiła się jego żona
Następny artykułKrzysztof Ibisz poprosił o rękę uczestniczkę „Top Model”? Mamy zdjęcie pierścionka