Poród to jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety, który każda z pewnością zapamiętuje już na zawsze, niestety nie jest zbyt przyjemny dla przyszłej mamy. Ból towarzyszący kobiecie przy porodzie jest nie do opisania, dlatego też wiele z nich szuka sposobu na jego złagodzenie. Wtedy z pomocą przychodzi…grzebień. 

W sieci zrobiło się głośno na temat niekonwencjonalnej metody łagodzenia bólu podczas porodu. Aby ją zastosować, potrzebny jest zwykły grzebień. 

Grzebień na porodówkę? 

W ostatnim czasie w sieci zrobiło się głośno na temat dość osobliwej metody, która miałaby przyszłym mamom pomóc zwalczyć ból w czasie porodu. Pewnie niewiele kobiet wie, że zwykły grzebień może częściowo pomóc w jego złagodzeniu. 

Wystarczy trzymać go w dłoni! Jak przekonuje ekspertka od ciążowych spraw – Jen Davel z Wisconsin, grzebienie od wielu lat są stałym elementem na porodówce i pomagają rodzącym mamom. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

 W związku z tym, że zakończenia nerwowe są bliżej dłoni, szybciej docierają do mózgu. Ściskanie grzebienia, powoduje ucisk niczym akupunktura i pomaga ciału zapomnieć o skurczach podczas porodu tłumaczy ekspertka na stronie. 

Trzeba jasno zaznaczyć, że ta metoda nie zwalcza bólu całkowicie, jednak w częściowo może pomóc w jego zmniejszeniu.

Polega to na tym, że ciało przyszłej mamy zostaje w pewien sposób oszukane, uciskanie dłoni grzebieniem sprawia, że momentami zapomina o bólach porodowych i skupia się na dyskomforcie w okolicach górnych kończyn. 

Szczegółowe informacje dotyczącej tej metody można przeczytać na stronie Jen Davel – foxvalleybirthandbaby.com. 

Słyszałyście o niej wcześniej? 

Zobacz zdjęcie: 

ciąża
Pixabay/Free-Photos

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: foxvalleybirthandbaby.com

 

Poprzedni artykułEwa Krawczyk nie była jedyną wielką miłością Krzysztofa? Menadżer muzyka ujawnił nazwisko innej kobiety bliskiej jego sercu
Następny artykułRobert Biedroń rozsierdził internautów 3 maja. „Znieważenie”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.