Kocia mama i jej niezwykła historia wzruszyły setki internautów na całym świecie. Młoda kotka urodziła trójkę kociąt, jednak okazało się, że nie tylko jej dzieci potrzebują wsparcia. Na horyzoncie pojawiły się trzy samotne kaczątka, które kotka również otoczyła matczyną opieką.

Ta historia z pewnością wywoła łzy wzruszenia na waszych twarzach. O poświęceniu i bohaterstwie zwierząt od wieków powstają baśnie. Jednak ta historia wydarzyła się naprawdę, co potwierdza uroczy film, wobec którego trudno przejść obojętnie! Poznajcie historię o kociej mamie i jej kaczuszkach!

Kocia mama zaopiekowała się trójką kaczątek

Film o kociej mamie, która wzięła pod opiekę trójkę kaczątek to świetny pretekst o dyskusji nad instynktem macierzyńskim u zwierząt. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że instynkt macierzyński u kotów jest niezwykle silny. Jednak musi pojawić się czynnik wyzwalający. W tym przypadku były to ruchy i dźwięki kociąt. Gdy tylko pojawiła się trójka osieroconych, samotnych kacząt, kotka od razu poczuła, że potrzebują matczynej opieki. 

Pojawienie się na świecie kociąt rozbudziło w matce zespół wrodzonych zachowań, zwanych powszechnie instynktem. Kotce nie przeszkadzał fakt, że kaczęta są innym gatunkiem zwierząt — postanowiła, że zaopiekuje się nimi tak, jakby to były jej własne dzieci. Czy to nie wzruszająca historia, która jest gotowym materiałem na bajkową opowieść zarówno dla dzieci, jak i dorosłych? 🙂 

Kocia miłość

W filmie widzimy, jak kociaki i kaczęta otaczają się wzajemną opieką, miłością i wsparciem. Zupełnie nie przeszkadza im, że są z dwóch różnych gatunków. Kotka spełnia się w roli mamy i z równą pieczołowitością zajmuje się kaczątkami, co swoimi biologicznymi dziećmi. 

Kotka zapewniła kaczętom poczucie bezpieczeństwa, wychowuje je i wytworzył się w niej wrodzony mechanizm lęku o przyszłość kaczątek. Po raz kolejny okazuje się, że ludzie powinni brać przykład ze zwierząt i kierować się dobrem. Wbrew pozorom możemy się wiele nauczyć od tych istotek! 

ZOBACZ FILM:

Koniecznie obejrzyjcie to przeurocze nagranie 

kocia mama
unsplash.com — Roksolana Zasiadko

Kaczuszki potrzebowały schronienia i opieki, które zapewniła im kotka.

kocia mama
unsplash.com — Yoav Aziz

Okazuje się, że te dwa gatunki potrafią ze sobą świetnie współpracować.

kocia mama
pixabay.com/ JordanHoliday

Instynkt macierzyński jest niezwykle silny!

kocia mama
screen z filmiku

Tym sposobem kotka stworzyła patchworkową rodzinę! 🙂

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Okrutny człowiek i historia o psiej mądrości. Pies został zakopany żywcem i uratowany przez innego psa
  3. Małpka kapucynka pojawiła się w TVP. Internauci nie kryli swojego oburzenia
  4. Beagle podbiegł do łóżeczka, w którym leżało dziecko. Doskonale wiedział, co ma zrobić
  5. Zdjęcie ma miliony fanów, internauci płaczą ze śmiechu. Malutki kociak pozuje do obiektywu, niezapomniany widok