Kociątko pokryte smołą zostało znalezione w śmietniku. Nieszczęśliwy wypadek mógł odebrać zwierzęciu życie, jednak cudem udało się uniknąć tragedii. Jak potoczyła się historia małej Lucky?

Mała kotka została znaleziona zupełnym przypadkiem. Gdyby nie to, jej historia mogła skończyć się tragicznie. Kociątko było pokryte smołą do tego stopnia, że nie mogło się poruszać! Lucky jest jednak prawdziwą wojowniczką. Jak udało się jej odzyskać sprawność?

Kociątko znalezione w smole

Gdyby nie przypadkowy przechodzień, ta historia mogłaby zakończyć się zupełnie inaczej. Przechodzący obok śmietnika  w Atenach w stanie Nowy Jork mężczyzna usłyszał słabiutkie, ciche piski dobiegające spod kontenera. Zaciekawiony przechodzień zajrzał pod śmietnik i znalazł tam maleńkie, 3-tygodniowe kociątko całkowicie pokryte klejącą smołą! Maleństwo nie mogło wydostać się z zastygającej mazi, mężczyzna spędził więc niemal godzinę na uwalnianiu kotka spod śmietnika. Gdy w końcu mu się udało, natychmiast zawiózł kocię do pobliskiego pogotowia dla zwierząt.

Akcja ratunkowa

Na miejscu od razu zajęto się biednym maleństwem. Ratownicy przypuszczają, że kotka odłączyła się od swojej mamy i w ten sposób znalazła się w tak niebezpiecznym położeniu. Jej kończyny były posklejane tak, że nie mogła się poruszać. Natychmiast podano jej picie, a następnie umyto za pomocą wody i płynu do naczyń. Gdy okazało się, że nic to nie daje, ratownicy rozpoczęli mycie w olejkach mineralnych i płynie do naczyń, które trwało przez… trzy godziny! Na szczęście kociątko udało się oczyścić i uwolnić od smoły, która pozostawiła na jego ciele spore rany.

Wszyscy martwili się, że mimo szybko udzielonej pomocy, zaledwie 3-tygodniowy kotek może nie przeżyć po tak ciężkich doświadczeniach. Lucky, bo takie nadano jej imię, okazała się jednak prawdziwą wojowniczką! Pod opieką ratowników szybko zaczęła odzyskiwać siły i znalazła dom zastępczy. Oparzenia od smoły ładnie się goją, a kicia ma ogromny apetyt.

Szczęśliwe zakończenie

Kociątko znalazło dom zastępczy, gdzie dba o nie kocia mama, której niedawno urodzone dzieci zostały już adoptowane. Nad Lucky czuwa także przygarnięty tymczasowo pies, który pilnuje kotki! Miną jeszcze dwa miesiące, zanim Lucky będzie na tyle duża i zdrowa, by mogła znaleźć prawdziwy, stały dom. Choć wszyscy wątpili, że przeżyje — ona udowodniła wszystkim, że nie mieli racji!

ZOBACZ ZDJĘCIA DZIELNEJ KOTKI:

kociątko
thedodo.com

Biedna kotka była cała pokryta smołą.

kociątko
thedodo.com

Mycie 3-tygodniowego malucha zajęło ponad 3 godziny!

kociątko
thedodo.com

Mimo ran i ciężkich przeżyć, dziś Lucky ma się dobrze i czeka na kochający dom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wesele syna polskiego miliardera. Na przyjęciu bawiła się sama śmietanka, m.in. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy
  2. Gwiazda TVN kilka miesięcy temu rozstała się z mężem w atmosferze skandalu. ”Była dla mnie całym światem, a ja dla niej bankomatem”
  3. Dorota Szelągowska już po przeprowadzce. Gwiazda pochwaliła się swoim nowym lokum
  4. Karolina Szostak schudła 30 kg. Lekarz gwiazd zdradził szczegóły diety gwiazdy Polsatu
  5. Rodzinne sekrety Agaty Dudy wychodzą na jaw. „Przez lata przerażała mnie ta wizja”
  6. Masz stary dowód? Dostaniesz fortunę

 

Poprzedni artykułJak ćwiczy Doda? Tysiące Polek marzy o jej filigranowej sylwetce
Następny artykułBracia Golec zrobili coś niezwykłego dla swojej mamy! Tego będzie zazdrościła jej każda kobieta
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.