Lelum.pl > Nowości > Kolejne przykre wieści. Nie żyje aktor z "Czterech pancernych i psa", pojawiły się szczegóły pogrzebu
Michał Fitz
Michał Fitz 13.09.2023 15:15

Kolejne przykre wieści. Nie żyje aktor z "Czterech pancernych i psa", pojawiły się szczegóły pogrzebu

Marcel Novek
fot. CanvaPro; facebook.com/zasp

Niestety docierają do nas bardzo przykre wieści, które mogą zasmucić w szczególności fanów serialu “Czterej pancerni i pies”. Zmarł bowiem kolejny aktor, którego mieliśmy okazję oglądać w tej kultowej produkcji.

Nie żyje polski artysta

O śmierci polskiego artysty belgijskiego pochodzenia poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Nie żyje Marcel Novek. W komunikacie nie zawiadomiono, kiedy dokładnie zmarł. Nie podano także przyczyny i okoliczności śmierci.

Poinformowano za to o jego ostatnim pożegnaniu. Pogrzeb mężczyzny będzie miał miejsce 20 września na Starych Powązkach. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 14.30.

Zaskakująca reakcja Ani Lewandowskiej po katastrofalnym meczu męża przeciwko Albanii

Marcel Novek - kariera aktorska

Marcel Novek pojawił się w kilku naprawdę znanych produkcjach z ubiegłego wieku. Choć najlepiej można go kojarzyć z “Czterech pancernych i psa”, to spostrzegawczy widzowie na pewno dostrzegli go także w “Quo vadis” oraz “Polskich drogach”. Ponadto występował także na wielu wydarzeniach na żywo, o czym wspomniano w przytoczonym wyżej komunikacie.

Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie.

Marcel Novek był też wokalistą

Marcel Novek był artystą z prawdziwego zdarzenia i nie ograniczał się tylko do jednej formy przekazu. Wykonywał także utwory śpiewane, często przeplatając je z poezją. Nie chciał też, by jego występy był tylko sztuką dla sztuki, dlatego przemycał w nich istotny przekaz. Na tamte czasy wręcz zakazany.

Po jego występie na festiwalu w Opolu, w trakcie którego do swojego występu przemycił twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Gajcego, dyrektor wydarzenia, który go zaprosił, został przez miejscowe władze pozbawiony swojej pozycji.

Źródło: Plejada

Tagi: nie żyje