Wiele kontrowersji wzbudził najnowszy wpis Andrzeja Dudy na Twitterze. Okazuje się, że wielu internautów doszukało się złej woli prezydenta w gratulacjach dla polskich medalistek na igrzyskach olimpijskich.

Andrzej Duda gratuluje medalistkom

W ostatnich dniach wiele emocji wzbudzają igrzyska olimpijskie w Tokio. Opóźnione przez pandemię o rok zawody przyciągają przed telewizory wielu kibiców, którzy mają w wielu konkurencjach swoich faworytów z Polski.

Na początku igrzysk polskich sportowców w Japonii wspierał sam Andrzej Duda. Choć już wrócił do Polski, widać, że na bieżąco obserwuje zmagania biało-czerwonych na igrzyskach. Regularnie publikuje na swoim Twitterze.

Dziś doczekaliśmy się kolejnych złotych medali. Na podium stanęły dziś aż dwie polki, które osiągnęły sukces w rzucie młotem. Aneta Włodarczyk zdobyła złoto, zaś Malwina Koprem została brązową medalistką. Andrzej Duda poinformował o tym na swoim Twitterze, gdzie pogratulował sportowczyniom.

Okazuje się jednak, że nie wszystkim przypadł do gustu wpis prezydenta. Internauci szybko skrytykowali wypowiedź prezydenta w komentarzach.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:
 

Kontrowersje pod wpisem Andrzeja Dudy

Okazuje się, że internauci zarzucają prezydentowi zbyt szybkie złożenie życzeń. Wpis na Twitterze prezydenta pojawił się po paru godzinach od zwycięstwa, zaś internauci przypominają sytuację gdy Andrzej Duda bardzo długo czekał z gratulacjami.

Wciąż pamiętają o kontrowersjach z ostatnich dni. Głośno było o pierwszym zwycięstwie polaków na igrzyskach – był to srebrny medal dla wioślarek. Wiele emocji wzbudziła wypowiedź jednej z medalistek, Katarzyny Zillmann, która gdy koleżanki pozdrawiały swoich mężów, postanowiła zwrócić się do swojej dziewczyny.

Wiele osób wypomniało prezydentowi, że bardzo długo czekał ze złożeniem gratulacji. Choć w końcu to zrobił, to po upływie całego dnia. We wpisie odniósł się także pośrednio do wypowiedzi wioślarki, podkreślając, że wspiera wszystkich bez względu na poglądy, mimo że jest autorem kilku homofobicznych wypowiedzi.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ale zaskoczenie. Katarzyna Cichopek pokazała brzuszek, zewsząd spływają komplementy
  2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
  3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie