Levi Strauss & Co. prezentuje kolekcję akcesoriów stworzonych z dżinsu pochodzącego z recyklingu, ręcznie robionego przez kooperatyw Porto Allegre – organizację non-profit, która zapewnia szkolenia zawodowe dla osób potrzebujących, w tym uchodźców i osób poszukujących azylu. Nie sama kolekcja, ale idea, w której została stworzona jest pionierska i szerząca pozytywną zmianę w naszych społecznościach.

W grudniu 2019 Levi Strauss & Co. wprowadza na rynek kolekcję kapsułową stworzoną przez Porto Alegre. Ręcznie robione produkty stworzone z dżinsu pochodzącego z recyklingu powstały dzięki kooperatywowi społecznemu Porto Alegre. Został on założony w 2001, a jego siedziba mieści się w Rovigo we Włoszech. Ich praca opiera się na wspomaganiu grup najbardziej potrzebujących w społeczeństwie, w tym bezdomnym, osobom z problemami zdrowotnymi, migrantom, osobom szukającym azylu i uchodźcom.

Kolekcja Levi Strauss & Co. x Porto Alegre

Kolekcja jest wynikiem dwuletniej współpracy z LS&Co., który uczynił wsparcie uchodźców priorytetem regionalnym i globalnym, zainspirowany empatią i aktywizmem swoich pracowników. 

Kolekcja toreb płóciennych, dużych worków i piórników jest stworzona z nadwyżki dżinsu i materiałów Levi’s, które są wykorzystywane w warsztatach Porto Alegre. Wszystkie wpływy ze sprzedaży kolekcji będą przekazane bezpośrednio do Porto Alegre w celu dalszej inwestycji w rozwój i wspierania osób potrzebujących.

Współpraca jest częścią programu ustanowionego w ostatnich trzech latach, skupiającego się w dużej części w Europie. Jego celem jest udzielanie wsparcia organizacjom, które dostarczają kluczowych usług uchodźcom na wielu różnych etapach – od przesiedleń po długoterminową integrację społeczności poprzez szkolenie umiejętności, tworzenie miejsc pracy i stabilność ekonomiczną. 

Akcesoria Levi Strauss x Porto Alegre

Współpraca LS&Co. z kooperatywem skupia się w warsztatach krawieckich założonych przez projektantkę Ritę Cassetta, w których powstają akcesoria dżinsowe z wykorzystaniem materiałów Levi’s. Warsztaty zapewniają szkolenia dla uchodźców i osób szukających azylu – wielu z nich pracowało wcześniej jako krawcy i projektanci w swoich ojczyznach. Działania mają na celu zintegrowanie tych osób w ramach włoskiego społeczeństwa.

– W Levi Strauuss & Co. zawsze wierzyliśmy, że sposób tworzenia jest tak samo ważny, jak same produkty. Kolekcja Levi’s x Porto Alegre jest wizytówką naszych przekonań i bycia ambasadorem pozytywnej zmiany w naszych społecznościach. Każde dzieło jest unikatowe, tak jak historia osoby, która ją stworzyła. Sto procent zysków ze sprzedaży będzie przekazane bezpośrednio do Porto Alegre. Jesteśmy pasjonatami pracy, którą wykonuje Porto Alegre i dumni z ich wsparcia dla naszej misji – Adele Ballota, Starszy Dyrektor od eCommerce – Site Merchandising &  Operations – Levi Strauss & Co. Europe.

Kolekcja toreb płóciennych, dużych worków i piórników będzie dostępna od 3 grudnia 2019 w 28 sklepach w 9 krajach oraz na levi.com.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kolekcja
materiały prasowe

Kolekcja została wykonana w ramach pomocy uchodźcom.

kolekcja
materiały prasowe

Akcesoria z recyklingowanych materiałów już wkrótce trafią do sprzedaży.

kolekcja
materiały prasowe

Wszystkie zostały wykonane w kooperatywie z uchodźcami.

kolekcja
materiały prasowe

Jeans zyskał drugie życie w nowej kolekcji.

Poprzedni artykułFryzjer zauważył na głowie kobiety dziwne znamiona. Prawda okazała się straszna
Następny artykułMatka żąda zemsty. Jej córka została zgwałcona i zamordowana
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.