W dalszym ciągu nie milkną echa tragedii, która zdarzyła się przed kilkoma dniami w Piekarach Śląskich. Przypomnijmy, że 13-letnia Patrycja zginęła z rąk swojego chłopaka, 15-letniego Kacpra. Teraz głos w tej sprawie zabrały koleżanki dziewczyny. Opowiedziały o jej relacji z Kacprem. Ich zdaniem nie widziała świata poza nim.

Koleżanki zamordowanej Patrycji twierdzą, że kiedy Kacper zerwał z nią relacje, to 13-latka zrobiła wszystko, żeby się zeszli z powrotem. Nikt nie przewidział, że losy mogą się potoczyć w ten sposób.

Koleżanki Patrycji zabrały głos w sprawie jej relacji z Kacprem

Od kilku dni w miejscu, gdzie doszło do jednej z największych tragedii w tym roku zbiera się mnóstwo ludzi, by złożyć znicze i zdjęcia zamordowanej Patrycji. Super Express podał wypowiedzi koleżanek dziewczyny. Ich zdaniem dziewczyna robiła wszystko by wrócić do Kacpra.

Patrycja była naszą znajomą. Często tu przyjeżdżała, chodziłyśmy na pomnik i na nowe osiedle. Byli długo z sobą, chyba 1,5 roku. Potem on z nią zerwał, ale Patrycja bardzo szalała za nim i chciała do niego wrócić. I wróciła. Tylko po co – podaje słowa jednej z koleżanek Patrycji portal se.pl.

Każda z wypowiadających się dziewczyn twierdziła, że 13-latka była bardzo ciepłą i sympatyczną osobą, która nigdy nie sprawiała problemów. Inna koleżanka zamordowanej Patrycji twierdzi, że zasugerowała swojej przyjaciółce, iż jest w ciąży, jednak nie wie, kiedy powiedziała o tym Kacprowi.

Ostatnio młodzi więcej się kłócili. Kacper nawet zerwał z Patrycją. Czy dlatego, że powiedziała mu o dziecku? Nie wiadomo. – Pati coś sugerowała swojej przyjaciółce, że jest w ciąży, ale kiedy powiedziała jemu o tym, nie wiem – miała powiedzieć inna z dziewczyn.

Kacper cieszył się dobrą opinią wśród znajomych

O tej tragedii będzie mówiło się jeszcze przez bardzo długi czas. O Kacprze nikt nigdy nie wypowiadał się źle. Według zeznań osób z jego otoczenia był to dobry chłopak, który nigdy nie sprawiał problemów, dobrze się uczył i zawsze kłaniał się na ulicy.

Rodzice Kacpra w rozmowie z Faktem przyznali, że nie mogą uwierzyć, iż ich syn mógł dopuścić się tak bestialskiego czynu. Jego mama twierdzi, że nigdy nie mieli problemów z jego wychowaniem i często im pomagał.

Nie mieliśmy z Kacprem żadnych problemów, był dobrym dzieckiem, pomagał dziadkom i mnie, bo mąż pracuje zagranicą. Nie możemy tego rozumieć, dlaczego to zrobił? – powiedziała dla Faktu mama Kacpra.

Super Express ustalił także, co Kacper miał powiedzieć do swojego ojca po wykonanym na Patrycji wyroku. Miał stwierdzić, że to ona zmusiła go do tego czynu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl