Koło fortuny w latach 90. zbierało przed telewizorami miliony ludzi. Pamiętacie pierwsze odcinki teleturnieju, którego uczestnicy wygrywali prawdziwą fortunę? Trzeba przyznać, że na samo wspomnienie czarno-białego obrazu i Wojciecha Pijanowskiego kręci się łezka. Nieprawdopodobne, że ten legendarny format ostał się w telewizji do dziś!

Lata 90. były dla Polaków prawdziwym czasem ekscytacji i nowości. Właśnie wtedy, w 1992 roku na ekranach odbiorników telewizyjnych po raz pierwszy zagościł teleturniej Koło fortuny, w którym uczestnicy za odgadnięte hasła otrzymywali nagrodę rzeczową lub pieniężną, a szczęście z wygranego samochodu było wręcz niewyobrażalne. Kultowy teleturniej zbierał przed telewizorami aż 10 milionów widzów, czyli tyle ile wynosi ludność Dżakarty lub pięciokrotność mieszkańców Warszawy. Dziś takie wyniki w telewizji są wręcz nierealne. 

Koło fortuny
Fragment programy „Koło fortuny”, TVP

Teleturniej po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1992 roku i istnieje do dziś. 

 

Poprzedni artykułTVP: Prokuratura podała prawdopodobną wersję wydarzeń. Co się stało z Kacperkiem?
Następny artykułZnaleziono ciało. Ujawniono już dramatyczne szczegóły, smutna wiadomość
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.