Koło fortuny to jeden z uwielbianych programów widzów TVP. Jest nadawany z pewnymi przerwami od 1992 roku i nadal potrafi wzbudzić wielkie emocje. Oglądaliście, a może nadal oglądacie? Jakiś czas temu nastąpiła roszada w składzie prowadzących programu. Kto według was się lepiej sprawdził w tej roli? Norbi czy Rafał Brzozowski? Głosy są bardzo podzielone.

Oglądacie czasami Koło fortuny? Ten popularny teleturniej przyciąga do ekranów telewizorów wielu widzów w całej Polsce. Od 2017 roku zdążyło go poprowadzić dwóch różnych prowadzących. Którego z nich woleliście?

Prowadzący Koło fortuny

W ciągu całej historii programu wystąpiło w nim aż ośmiu prowadzących. Zmieniali się oni raz za razem, również z powodu tego, że transmisja teleturnieju była co kilka lat wstrzymywana i znowu ponawiana. Od początku tego telewizyjnego show w roli prowadzącego mogliśmy w nim zobaczyć m.in. Wojciecha Pijanowskiego, Jerzego Bończaka, Andrzeja Kopiczyńskiego, Pawła Wawrzeckiego, Stanisława Mikulskiego, Krzysztofa Tyńca czy w końcu Rafała Brzozowskiego oraz Norbiego. Którego lubiliście najbardziej?

Z tymi dwoma ostatnimi nastąpiła niedawno pewna roszada, ponieważ tak naprawdę zamieniono ich stanowiska. Wcześniej to Norbi prowadził inny popularny program TVP Jaka to melodia? a Brzozowski Koło fortuny. Jak można zobaczyć na antenie TVP, teraz jest na odwrót. Rafał Brzozowski prowadzi program muzyczny a Norbi teleturniej.

Czym jest Koło fortuny?

Koło fortuny to polski teleturniej emitowany na TVP z pewnymi przerwami. Pierwsza emisja programu miała miejsce w latach 1992-1998, kolejna 2007-2009 i ponownie od 2017 roku aż do teraz. Zasady są stosunkowo proste: na początku jest trzech graczy i każdy z nich musi losować kwoty na kole, które przypomina ruletkę.

Zawodnik musi później podać spółgłoskę, która według niego, może znajdować się w wyświetlanym haśle. Jeśli trafi, dostaje na konto tyle pieniędzy, ile wylosował i ma możliwość zakręcenia kołem jeszcze raz. Jeśli nie odgadnie prawidłowo litery lub wylosuje pole z napisem „Bankrut” (traci wszystkie pieniądze) lub „Stop”, kolej przechodzi na przeciwnika.

Znacie ten program? Oglądaliście, a może do dzisiaj lubcie sobie przed nim wypoczywać? Który prowadzący okazał się dla was lepszy?

Źródło: wikipedia.org

Poprzedni artykułUczestnik „Rolnik szuka żony” przekroczył wszelkie granice. Jest odpowiedź TVP, widzowie wściekli
Następny artykułUjawniono listę produktów, za żadne skarby nie dawaj ich dzieciom. Są poważnym zagrożeniem dla życia
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.