Komedia Miś miała być przepustką do wielkiej kariery, niestety życie Barbary Burskiej potoczyło się inaczej. Mogła być gwiazdą pokroju Anny Dymnej, ale rola Ireny Ochódzkiej, byłej żony granego przez Stanisława Tyma Ryszarda Ochódzkiego, okazała się zgubna dla młodej aktorki. Co dziś robi Barbara Burska?

Komedia Miś to jeden z najbardziej kultowych filmów polskiego kina. Cytaty z niego są używane do dziś przez rzesze Polaków. Okazuje się jednak, że filmowa Irena Ochódzka, nie wspomina produkcji dobrze. Co się wydarzyło w życiu Barbary Bruskiej?

Komedia, która zniszczyła jej karierę

Barbara Burska zadebiutowała jeszcze będąc na studiach w filmie Człowiek z M-3 w 1968 roku. Komedia w reżyserii Leona Jeannota sprawiła, że Barbara Burska mogła liczyć na dłuższą karierę aktorską. Była również niezwykle popularna wśród mężczyzn i szybko została żoną Karola Strasburgera.

– Wszyscy po cichu kochaliśmy się w Basi. Pamiętam, kiedy przyszła na plan zdjęciowy serialu Kolumbowie — Jan Englert wyznał tygodnikowi Rewia. 

Barbara Burska nie mogła narzekać na brak ról w latach siedemdziesiątych. Pojawiła się w filmie Chłopi i serialu Daleko od szosy, gdzie zauważył ją Stanisław Bareja i zaoferował rolę w Misiu

komedia
fot. fototeka.fn.org.pl

Mówi się, że komedia Miś zniszczyła jej karierę. Przez nią trudno było jej uzyskać inne propozycje ról, gdyż reżyserzy za bardzo utożsamiali ją z nielubianą Ireną Ochódzką. Aktorka postanowiła porzucić karierę filmową dla życia na scenie.

Jak dziś wygląda Barbara Burska?

Barbara Burska dziś wygląda wciąż znakomicie. Od czasów Misia udało jej się zagrać w serialach 07 zgłoś się oraz 13 posterunek. Związała się również z licznymi warszawskimi teatrami. 

Barbara Bruska pojawiła również się na kanapie Pytania na śniadaniegdzie tematem była właśnie kultowa komedia Miś. Aktorka teraz mówi, że już od dawna jest na emeryturze. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

komedia
Fot.filmpolski.pl

Komedia Miś ponoć zniszczyła Barbarze Burskiej karierę filmową.

komedia
Fot.screen z „Pytania na śniadanie”

Barbara Burska była gościem Pytania na śniadanie, gdzie opowiedziała o kultowym Misiu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Roksana Węgiel ma na koncie kolejny sukces! Czy nowy projekt 14-latki ma szansę przebić Kim Kardashian?
  3. Legendarny muzyk lata temu został prawnym opiekunem nastolatki. Gdy zaszła z nim w ciążę, wymusił na niej aborcję
  4. Weronika Rosati o ojcu córki: „Uderzył mnie, jak trzymałam półroczne dziecko na ręku”
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykułMałżeństwo nie mogło mieć upragnionego dziecka. Do akcji wkroczyła siostra kobiety i złożyła im propozycję
Następny artykułZaatakował ją pitbull i dotkliwie zranił. Na jej zdjęcia patrzy się z ciężkim sercem
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.