Komunia święta przyjmowana po raz pierwszy to jedno z wydarzeń, które pamięta się przez całe życie. Niestety dzieci mające przystąpić do sakramentu w tym roku mogą mieć z tym kłopot. Jedna z archidiecezji podjęła już trudną decyzję dotyczącą pierwszej komunii świętej. 

Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie dla każdej parafii. Do przyjęcia sakramentu dzieci przygotowują się przez cały rok. Niestety, ze względy na pandemię jedna z archidiecezji postanowiła odwołać uroczystość.

Pierwsza komunia święta zostanie odwołana

Archidiecezja  szczecińsko-kamieńska postanowiła podjąć trudną decyzję. Rodzice dzieci nie wiedzieli, czy mają szykować się na wielką uroczystość. Komunie są coraz bliżej, a sytuacja pandemii koronawirusa szybko się nie zmieni. Dlatego archidiecezja postanowiła odwołać komunie zaplanowane na maj, z uwzględnieniem, że mogą odbyć się komunie kameralne.

Komunie kameralne są rozwiązaniem, które Kościół zaproponował zamiast dużych uroczystości z udziałem wszystkich dzieci, takie mają się odbyć, ale gdy wszystko wróci do normy i minie pandemia. Komunia kameralna powinna mieć miejsce w środowisku rodzinnym, w którym uczestniczy mała ilość dzieci.

  1. Dyrektor szpitala pilnie ostrzega Polaków. Nie popełniajcie błędu, którego dopuściła się zmarła 37-latka
  2. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  3. Pandemia sprawi, że 20 tysięcy więźniów wyjdzie do domów? Ministerstwo Sprawiedliwości ma już projekt

Maksimum 50 osób w kościele

Do tej pory zalecenia rządu przewidywały zgodę na zgromadzenia do 50 osób maksymalnie. Ma to zmniejszyć szansę na rozprzestrzenianie się groźnego wirusa SARS-CoV-2. Msze w kościołach odbywają się zatem tylko w takiej ilości. Wzrastająca liczba zakażonych jest sygnałem dla rządu, by zaostrzyć zalecenia i znacznie zmniejszyć ilość osób uczestniczących w zgromadzeniach.

Władze kościoła archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej zdały sobie sprawę, że sytuacja może się jeszcze bardziej diametralnie zmienić. Postanowiła nie trzymać już rodziców w niepewności i odwołać wszystkie zaplanowane msze komunijne. Jest to zrozumiała decyzja, ponieważ pierwsza komunia święta jest niemałym rodzinnym wydarzeniem. Dzieci bardzo przeżywają przyjęcie sakramentu i długo czekają na ten dzień. W obecnej sytuacji będą musiały jeszcze poczekać, aż sytuacja się unormuje i przebywanie w skupiskach ludzkich nie będzie zagrożeniem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

komunia święta
Fot. vixrealitum, pixabay.com

Dzieci szczególnie czekają na ten wyjątkowy dzień. Jest to dla nich pierwsze duchowe przeżycie.

komunia pierwsza
Fot. pixabay.com/ giraldoluis

Dziewczynki szczególnie lubią to święto, ze względu na piękne, anielskie sukienki.

komunia święta
Fot. pixabay.com/ Nowaja

Archidiecezja proponuje, by zorganizować komunie kameralne z udziałem niewielu osób. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  3. Polski rząd wiedział, że wybuchnie epidemia? Gazeta Wyborcza ujawniła notatkę Agencji Wywiadu
  4. Nietypowe nagranie z domu Królikowskich w sieci. Słowa Małgorzaty każdy powinien wziąć sobie do serca
  5. Chihuahua został opiekunem bezbronnych kotków. Inny pies nie miał szans się do nich zbliżyć
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

źródło: fakt.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl