Komunikacja miejska to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Wielu ludzi nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez poruszania się tymże środkiem. Niestety, ale w dzisiejszych czasach ceny za przejazdy są bardzo drogie. W wielu miejscach można usłyszeć – Ceny biletów to skandal! Zatem nasuwa się pytanie, czy koszta związane z użytkowaniem komunikacji miejskiej powinny być mniejsze?

W wielu miastach komunikacja miejska to ratunek życia dla mnóstwa osób dziennie. Codziennie korzysta z niej ogrom społeczeństwa, dlatego nie da się ukryć, że jest bardzo przydatnym środkiem lokomocji. Niestety, ale nie obejdzie się to bez konieczności uiszczania opłat za przejazd, które są coraz wyższe. Twoim zdaniem powinny być niższe niż teraz?

Ceny biletów są za wysokie?

W dzisiejszych czasach miasta są bardzo oblężone pojazdami. Ludzie używają ich w celu szybkiego przemieszczania się do pracy lub innych miejsc. Wielu ludzi niestety nie jest stać na zakup prywatnego auta, dlatego decydują się na wybór komunikacji miejskiej. Korzysta z niej mnóstwo osób.

Autobusy, tramwaje czy linie metra często są bardzo przeludnione. Niektórzy skarżą się, że ceny biletów komunikacji miejskiej są bardzo wysokie.

– Ceny biletów to prawdziwy skandal! – pisze jeden z internautów.

Komunikacja miejska ratunkiem dla wielu ludzi

To fakt, że bez komunikacji miejskiej ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie w dużych miastach. W mniejszych także korzysta z niej wielu ludzi, szczególnie starszego pokolenia. Jednym z niewielu minusów poza cenami biletów jest też częste spóźnialstwo autobusów. Jednak o tym czy pojazd komunikacji miejskiej się spóźni, decydują warunki na drogach lub przypadki.

Codziennie na przystankach autobusowych, tramwajowych i innych można spotkać tysiące oczekujących na transport ludzi. Zatem łatwo wyciągnąć wniosek, że bez niej ciężko jest funkcjonować wielu z nas. Jesteś zdania, że ceny biletów powinny zostać obniżone?

Poprzedni artykułKolejna afera w „Królowych Życia”. Gwiazda programu miała stanąć przed sądem, zapadł wyrok
Następny artykułDruzgocące sceny na polskiej drodze. Ucierpiały trzy nastolatki, policja opublikowała porażające nagranie z wypadku
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.