Komunikacja miejska to kolejne miejsce, w którym w związku z epidemią koronawirusa, obowiązują nowe zasady. Czy jednak w związku z epidemią, powinny być one jeszcze bardziej zaostrzone? Niektórzy uważają, że poprzez wprowadzenie pracy oraz nauczania zdalnego, autobusy i tramwaje powinny zmienić swój grafik w dni powszednie, i na stałe wprowadzić sobotni rozkład jazdy.

Czy w komunikacji miejskiej, w związku ze zmianami, jakie zaszły w Polsce, w dni powszednie powinni wprowadzić sobotni rozkład jazdy? Co sądzicie o takim rozwiązaniu w dobie pandemii koronawirusa? Większość osób by na tym skorzystała czy nie?

Koronawirus w Polsce. Komunikacja miejska

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce rząd przekazał informacje dotyczące obowiązujących obostrzeń. Sytuacja uległa zmianie również w transporcie publicznym. Warto pamiętać, że komunikacja miejska to środek transportu wielu Polaków.

Od soboty 17 października w środkach transportu publicznego może podróżować ograniczona liczba osób. Zarówno w strefie żółtej oraz czerwonej, nie może ona przekraczać 50% liczby miejsc siedzących, lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Czy jednak w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej powinny zajść dodatkowe zmiany?

Sobotni rozkład jazdy komunikacji miejskiej w dni powszednie

W związku z faktem, iż spora część społeczeństwa w chwili obecnej podjęła pracę oraz nauką w trybie zdalnym, pojawia się pytanie, czy komunikacja miejska powinna zmienić swój tygodniowy rozkład i wprowadzić sobotnie godziny jazdy również w dni powszednie. Oznacza to, że kursowanie wielu środków transportu publicznego odbywałoby się znacznie rzadziej, a także wiele kursów mogłoby zostać skróconych. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Poprzedni artykułSzkoły zamknięte na dwa tygodnie? Najnowszy komunikat rządzących
Następny artykułPracodawca z Łomży wprowadza dodatkowy dzień wolny dla kobiet. Na cytologię i badanie piersi
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.