Komunikat NFZ, który opublikowano na stronie gov.pl, odniósł się do sytuacji osób nieposiadających ubezpieczenia zdrowotnego a będących zarażonymi koronawirusem. Czy w takiej sytuacji mogą liczyć na pomoc rządu? Jak kosztowne jest leczenie? NFZ rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Komunikat NFZ dotyczący osób nieubezpieczonych i chorych na koronawirusa został właśnie opublikowany. Od kilku tygodni krążyły na ten temat rozmaite pogłoski i niesprawdzone informacje. Wiadomo już czy takie osoby będą miały płatne leczenie, czy też nie.

Komunikat NFZ dotyczący osób nieubezpieczonych

Codziennie na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dzwonią tysiące osób z pytaniami dotyczącymi panującej epidemii. Jedno z nich jak się okazało, było dość często zadawane, a więc dotyczy znacznej części społeczeństwa. Otóż się o swoją sytuację obawiały się osoby niemające ubezpieczenia zdrowotnego, a zarażone koronawirusem. NFZ odpowiedziało jednoznacznie.

Wszyscy pacjenci zarażeni koronawirusem otrzymają bezpłatną pomoc, nawet ci, którzy nie są ubezpieczeni. Jest to naturalne w przypadku epidemii. Tak samo dzieje się z testami na koronawirusa, które są dostępne dla każdego, komu lekarz zaleci przebadanie się w kierunku zakażenia. NFZ nie zaleca przeprowadzania żadnych tego typu badań komercyjnie.

  1. Biedronka wprowadza maseczki ochronne do oferty. Ich cena zwala z nóg, są inne niż apteczne
  2. Z Kasią Kowalska jest bardzo źle, media dotarły do jej sąsiadów. Druzgocące doniesienia
  3. TVP wyprowadziło ogromne zmiany w ramówce. Widzowie będą zrozpaczeni, pożegnają się z ulubionymi produkcjami

Najczęściej zadawane pytania

Telefon NFZ-u jest dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jak się okazuje, na ten telefon dzwoni wiele osób z podobnymi do siebie pytaniami dotyczącymi koronawirusa. Czego najczęściej dotyczą? Otóż okazuje się, że wiele osób jest zainteresowanych skutecznością propagowanej profilaktyki.

Wiele z nas stara się stosować do zaleceń, zachowywać odpowiednią odległość od innych osób, nosić maseczki i rękawiczki, unikać skupisk ludzkich. Jednak jak się okazuje, nie wszyscy jesteśmy pewni skuteczności tych metod. Swoje obawy kierujemy na infolinię NFZ-u, która powinna być jednak wykorzystywana w przypadkach gdy konieczne jest zaczerpnięcie porady. Wszelkie wątpliwości możemy starać się rozwiać, wczytując się w sprawdzone strony informacyjne. W dobie epidemii, należy koniecznie uważać na niepotwierdzone źródła informacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

komunikat
fot. youtube.com/ Policja lubuska

Wszystkie osoby mające zalecenie zrobienia testu na obecność koronawirusa mogą to zrobić bezpłatnie.

komunikat
Fot. unsplash.com @Ani Kolleshi

Brak ubezpieczenia nie ma wpływu na pomoc w przypadku zarażenia koronawirusem. 

komunikat
fot. youtube.com/ Policja lubuska

W czasie epidemii pomoc jest dostępna dla każdego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jasnowidz Jackowski wypowiedział się o przyszłości Warszawy. To mogą być złe informacje
  2. 600 osób nie żyje, chcieli uchronić się przed koronawirusem. Smutne wiadomości ze świata
  3. Prawdziwa rewolucja w pierogach, jeden dodatek sprawia, że są obłędne. W życiu nie zgadniesz, jaki
  4. Nie masz skrzynki na listy? Masz niewiele czasu, by ją zdobyć, inaczej dostaniesz kosmiczną karę, która zrujnuje Cię finansowo
  5. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało
  6. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

 

Poprzedni artykułOgromny wzrost zakażonych, 10 zmarłych. Ministerstwo Zdrowia podało smutne dane o epidemii w Polsce
Następny artykułDobre wiadomości. W Polsce zaczęto badania nad lekiem na powikłania po koronawirusie, cały świat czeka
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl