Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych ujawnia kolejne ważne informacje, w sprawie dramatycznego wypadku polskiego autokaru na Węgrzech, który miał miejsce w niedzielę 9 sierpnia na autostradzie. Wciąż trwa akcja ratownicza. Andrzej Duda podjął bardzo ważną, nagłą decyzję. Wiadomo, co stało się z poszkodowanymi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oficjalny komunikat dotyczący dzisiejszego, tragicznego wypadku autobusu z polskimi pasażerami, do którego doszło na Węgrzech. W sprawie pojawia się coraz więcej informacji. 

Wypadek na Wegrzech. Pilny komunikat ministerstwa

– Dziś o godz. 2.30 w okolicy miejscowości Kiskunfélegyháza na południu Węgier doszło do wypadku autobusu wiozącego polskich turystów z Bułgarii do kraju. Jeden z pasażerów nie żyje, 34 osoby zostały ranne, w tym trzy z nich są w stanie ciężkim. Trwa akcja ratownicza, a przyczyny wypadku nie są na razie znane – brzmi oficjalny komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Na miejscu zdarzenia znajduje się konsul honorowy, który w szpitalu pomaga lekarzom i policji w porozumiewaniu się z poszkodowanym – przekazano w komunikacie. Jak się okazało, Andrzej Duda podjął bardzo istotną decyzję.

  1. Polacy trzymali za niego kciuki, niestety nie żyje. Cały kraj tonie w smutku, tragiczna wiadomość
  2. Choć od lat prowadzi „Jeden z dziesięciu”, nikt nie wie jaki jest w rzeczywistości. Prawdziwa twarz Tadeusza Sznuka

Wypadek na Węgrzech. Nagła decyzja Andrzeja Dudy

Prezydent zdecydował, że poszkodowanym Polakom należy pomóc na miejscu. W szpitalu jest już konsul, który pomaga komunikować się z lekarzami.

– W związku z wypadkiem autokaru z naszymi turystami, z polecenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy jestem w kontakcie z polską ambasadą w Budapeszcie; pomoc medyczna i konsularna została zabezpieczona, niestety jedna osoba zginęła, pozostali ranni są w rękach węgierskich lekarzy – napisał szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Jak przekazał konsul honorowy w rozmowie z TVP Info, wiadomo już, że autokar wracał z Bułgarii do Polski. Kiedy doszło do wypadku, pasażerowie spali. Wszystkie osoby zostały przewiezione do pobliskich szpitali. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
  2. Zakochanych poniosło w centrum miasta, oddali się sobie. Nagranie wyciekło do sieci
  3. Maria Czubaszek obchodziłaby dziś urodziny. Mąż ujawnił wielką tajemnicę z dnia śmierci artystki
  4. Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
  5. Gwiazdor „Klanu” wiosną spędził ponad 3 miesiące w szpitalu. Teraz ostrzega seniorów przed 1 rzeczą, wielu niestety nie posłucha

źródło: onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułFatalne informacje dla Polaków mieszkających w czerwonych powiatach. Trzymajcie się
Następny artykułJest komunikat w sprawie organizacji roku szkolnego. MEN już nic nie ukrywa
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.