Komunikat, który właśnie przekazano, może dotyczyć ogromnej części Polaków. Telefony tysięcy Polaków mogą się rozdzwonić. Będą nas informować o jednej bardzo ważnej rzeczy, która ma związek z epidemią koronawirusa. Lepiej wiedzieć, w jakiej konkretnie sprawie mogą się z nami skontaktować. Numer trafił do sieci.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) w sobotę przed południem wydał pilny komunikat. Mają do nas zadzwonić w jednej sprawie. Znamy ich numer.

Właśnie przekazano pilny komunikat

W sobotę w mediach społecznościowych Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawił się pilny komunikat. GIS informuje, że może się z nami skontaktować w jednej ważnej sprawie.

Patrząc na obecną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, mogą rozbrzmieć telefony tysięcy Polaków. W ciągu ostatnich kilku dni dzienny przyrost zakażeń wyniósł ponad 20 tys. przypadków.

— Uwaga! W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48221043705 z tego numeru osoby usłyszą dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia — czytamy na Twitterze.

Jeśli więc na wyświetlaczu swoich telefonów lub smartfonów zobaczycie podany wyżej numer, musicie liczyć się z tym, że w słuchawce odezwie się automatyczna wiadomość. W ten sposób GIS chce powiadamiać o nałożeniu samoizolacji.

Taki system ma ułatwić komunikację między GIS-em a potencjalnymi zarażonymi. W ostatnich dniach chorych przybyło i, według prognoz niektórych ekspertów, będzie przybywać nadal. W mediach da się usłyszeć, że system jest przeciążony i nie działa najlepiej.

  1. Syn Jarosława Jakimowicza dodał zdjęcie ze strajku kobiet. Ojciec skomentował to jednym zdaniem
  2. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  3. Mało kto wiedział, wprowadzono jeszcze jeden zakaz. Widnieje w rozporządzeniu

Koronawirus w Polsce: infolinia w sprawie COVID-19

Oprócz podanego wyżej telefonu warto również znać inny numer. GIS przypomina, że dla wszystkich dzwoniących w sprawie kwarantanny COVID-19 dostępna jest infolinia. Można ją znaleźć pod numerem +48 22 25 00 115.

Główny Inspektorat sanitarny przypomina również o tym, jak się zachować, kiedy mamy objawy COVID-19 oraz co zrobić jak dowiedzieliśmy się o dodatnim wyniku.

Jeśli mamy jakiekolwiek objawy infekcji m.in. takie jak: kaszel, gorączka, utrata węchu i/lub smaku nie idźmy do pracy, pozostańmy w domach. Należy telefonicznie umówić teleporadę lub poradę u lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ).

Lekarz zdecyduje o skierowaniu nas na test. Powinniśmy o tym fakcie powiadomić naszego pracodawcę. Oczywiście otrzymamy zwolnienie lekarskie na czas oczekiwania na wyniki.

Jeśli badanie wskaże wynik pozytywny, zostanie on zamieszczony przez laboratorium m.in. w systemie EWP oraz na Internetowym Koncie Pacjenta, do którego, po zarejestrowaniu się, mamy wgląd.

Lekarz POZ zdecyduje o naszym dalszym leczeniu — czy nasz stan wymaga hospitalizacji, czy możemy odbywać kwarantannę w domu. Jeśli po 10 dniach kwarantanny nie będziemy wykazywali żadnych objawów COVID-19 obowiązek samoizolacji zostanie z nas zdjęty. W przeciwnym wypadku — jego czas się wydłuży.

A do was dzwonił już numer GIS?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 GIS przekazał pilny komunikat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem kariery
  2. Już od wtorku lockdown kraju. Będzie godzina policyjna i kontrole. Rząd za granicą podjął radykalny krok
  3. Będzie lockdown w kościołach? Premier zabrał głos, zwrócił się do starszych osób
  4. TVP bije na alarm. Wykryto niebezpieczeństwo, skutki mogą być opłakane
  5. Nie żyje ukochana polska aktorka i piosenkarka. Miała 62 lata
  6. Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedzieć
  7. Delektujesz się kawą zaraz po przebudzeniu? Błąd, wystarczy pić ją o innej porze dania, a od razu poczujesz niesamowite efekty

Źródło: twitter.com, gov.pl

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl