Koń, który zachwycił widzów Ogniem i Mieczem, nie żyje. O śmierci zwierzęcia poinformował jego właściciel Jerzy Sawka w mediach społecznościowych. Damar dożył wspaniałego wieku, żył bowiem 27 lat. Jego uroda powalała wszystkich. Nie było w Polsce konia, który mógłby z nim wygrać casting na rolę konia Bohuna – wspomina Sawka.

Koń nie od razu trafił w ręce Jerzego Sawki. Właściciel, który zakochał się w zwierzęciu od pierwszego wejrzenia, nie mógł go nabyć, gdyż cena konia po tym, jak dostał „angaż” do Ogniem i Mieczem, drastycznie wzrosła. Ustawiła się do niego także kolejka chętnych, którzy chcieli nabyć zwierzę. Sawka nigdy jednak się nie poddał, a swoje marzenie spełnił, dopiero gdy Damar miał kontuzję w 2001 roku. Całą historię o ich niezwykłej przyjaźni można przeczytać na Facebooku właściciela zwierzęcia. 

 

Koń dożył pięknego wieku.

Poprzedni artykułCo dalej z emisją ”Nasz nowy dom”? Ostatnie wiadomości nie były pomyślne dla Katarzyny Dowbor
Następny artykuł6-latka z niesamowitymi zdolnościami obserwują miliony osób. Chłopiec nie wygląda na swój wiek
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.