Koń o bardzo niezwykłym umaszczeniu, uważany, za najpiękniejszego konia na świecie. Jest naprawdę przepiękny i majestatyczny, nic dziwnego, że tyle osób się nim zachwyca. Wygląda jakby cały był z masy perłowej. 

Koń to bardzo mądre i wspaniałe zwierzę, nic dziwnego, że ma tyle fanów. Ten koń wygląda naprawdę nietypowo, ma cudowne umaszczenie, jednak rzadko spotykane. Kolor jego sierści wygląda jakby był zrobiony z perły. 

Koń o niezwykłym umaszczeniu

Akhal Tekkiner to bardzo rzadka rasa koni, na całym świecie występuje tylko 1250 osobników, znane są one nie tylko ze swojej siły, ale także i piękna. Nic dziwnego, że uznaje się je za „najpiękniejsze konie na świecie”.

koń
fot.podaj.to

W Chinach na tą rasę mówi się „Niebiańskie konie” właśnie ze względu na ich perłowy, złoty kolor. Ponieważ tak niewiele koni tej rasy występuje na świecie, zostały one wymienione w liście zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Najpiękniejsza rasa koni na świecie

Koń tej rasy jest godłem narodowym Turkmenistanu, a ich nazwa pochodzi właśnie od historii tego kraju. Wzdłuż północnego stoku góry Kopet Dag, znajdowała się niegdyś linia oaz zwana Akhal, zamieszkana przez plemię Tekke z Turkomans.

Umaszczenie u tej rasy to nie tylko piękna perła, jaką widzimy na zdjęciu. Mają one także często maść kasztanowatą i gniadą z miedzianym, złocistą, metaliczny połysk. Występują także maści bułane, siwe, kare i izabelowate.

Jaki jest najpiękniejszy koń na świecie?

Konie tej rasy są bardzo inteligentne i chętne do pracy. Cechują się dużą wytrzymałością oraz szybkością na długich dystansach. Nie przeszkadzają im ani upały, ani ekstremalne zimno. Przeznaczone są szczególnie do galopu.

koń
fot.podaj.to

Konie tej rasy były od zawsze używane do wyścigów. Współcześnie jest doskonałym kompanem do rajdów dystansowych, ale także do skoków, ujeżdżania, powożenia i wyścigów. Ta rasa również jest często używana w cyrkach. A wam jak podoba się najpiękniejszy koń na świecie? Uważacie, że zasługuje na swój dumny tytuł?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Psy zapadają na tajemniczą chorobę. Zabiła już kilkadziesiąt osobników
  3. 6-letni chłopiec został zapytany dlaczego psy żyją mniej niż ludzie. Udzielił wzruszającej odpowiedzi
  4. Grupa nastolatków wydłubała oczy jeżowi. Leżał zwinięty w kulkę
  5. Niemowlak obudził psa swoim gaworzeniem. Reakcja zwierzaka nagrała się w ukrytej kamerze, matka miała łzy w oczach
  6. Zobaczyła, co pies robi jej śpiącemu dziecku. Natychmiast wyciągnęła telefon i zaczęła nagrywać