Konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusza Kościńskiego właśnie się rozpoczęła. Setki tysięcy Polaków czekało na informację. Przedstawiono cały katalog działań.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji, która ma miejsce właśnie teraz, przekazał pilne informacje. Minister rozwoju i minister finansów zabrali głos w sprawie. Wszystko już wiadomo. Rząd zabrał głos w sprawie branż dotkniętych ograniczeniami w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Konferencja prasowa: Premier przestawił plany dla przedsiębiorców

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier, minister rozwoju oraz minister finansów, przestawili plan pomocy dla branż dotkniętych ograniczeniami w związku z epidemią koronawirusa, polskiej gospodarki i przedsiębiorców. 

– Gastronomia, Restauracje, bary, puby, rozrywka, a także branża fitness. To są przedsiębiorcy, a także pracownicy, którzy w tym momencie muszą otrzymać pomoc – powiedział premier.

Premier zapowiedział również zmiany w sprzedaży detalicznej, a także pomoc polskim przedsiębiorcom, którzy wystawiają się na targowiskach i bazarach.

W listopadzie dokonujemy zwolnienia ze składki ZUS. Po drugie wdrażamy postojowe. Po trzecie, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych dla tych małych i mikro firm. Zwolnienie z opłaty targowej za cały 2021 rok. Państwo będzie refinansować samorządom ten ubytek – dodał Mateusz Morawiecki.

  1. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
  2. Incydent przed domem Andrzeja Dudy i jego rodziny. Interweniowała Kinga Duda
  3. Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

Konferencja prasowa: Kiedy branże zostaną odmrożone?

Jak podkreślił premier, mówi on o planach na listopad, ponieważ ma nadzieję, że wprowadzane ograniczenia powstrzymają epidemię koronawirusa i pozwolą na przywracanie poszczególnych branż do funkcjonowania, odmrażania w najbliższych miesiącach.

Jeżeli będzie potrzebne przedłużenie obostrzeń, na grudzień i styczeń, dokonamy odpowiednich decyzji, by wesprzeć firmy w grudniu i styczniu – zapowiedział.

Mateusz Morawiecki przyznał, że obecnie w takiej sytuacji znajduje się ponad 170 tysięcy firm. Dodatkowo premier zapowiedział, że dla tych, którzy będą chcieli skorzystać z takich możliwości, będą dostępne pożyczki. 

Jak przekazał Jarosław Gowin, rząd pracuje nad rozmaitymi strategiami wsparcia polskiej gospodarki w perspektywie nie tylko najbliższych 6-9 miesięcy, ale także w perspektywie najbliższych lat. Minister finansów potwierdził, że w funduszu państwa są pieniądze na dalsze wspieranie gospodarki.

Jak dodał minister rozwoju, jeszcze jest zbyt wcześnie, by powiedzieć na kiedy dokładnie jest planowane odmrażanie poszczególnych branż, zdradził, że stanie się to tak szybko, jak tylko będzie możliwe.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której rząd przestawił katalog działań dotyczący pomocy branżom dotkniętym ograniczeniami wprowadzonymi w związku z epidemią koronawirusa.

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegóły
  2. Polacy wyjadą na cmentarze i zastaną zamknięte bramy? Czasu jest coraz mniej, słowa eksperta niepokoją
  3. ”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
  4. Nagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
  5. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”
  6. Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
  7. Najłatwiejsze ciasto „minutka”. Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający

 

Poprzedni artykułProwadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
Następny artykułNagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
Redaktor naczelna Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i nowych mediów, magister kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS.