Koniec świata nadchodzi wielkimi krokami, a ostatecznie dojdzie do niego już 14 września? Według naukowców zagrożenie jeszcze nigdy nie było tak realne. Czy jeszcze w tym miesiącu czeka nas zagłada? Czarny scenariusz wywołuje gęsią skórkę!

Koniec świata miał się wydarzyć już wiele razy. Tym razem jednak nie chodzi o mityczne przepowiednie, ale o prawdziwe zagrożenie, które nadciąga z kosmosu. Naukowcy wiedzą o nim od dawna i nie mają złudzeń, Ziemia nie ma szans w starciu z gigantycznym obiektem.

Kiedy będzie koniec świata?

Koniec świata będzie 14 września – pesymiści nie mają żadnych wątpliwości. Zagrożenie rośnie z dnia na dzień i nadciąga z przerażającą prędkością. Mowa o asteroidzie 2000 QW7, która zbliży się do Ziemi na odległość 5,3 miliona kilometrów. Jak podaje portal antyradio.pl, ten kosmiczny gigant jest wyższy od Shanghai Tower w Chinach i niemal równy wieżowcowi Burj Khalifa w Dubaju. Wymiary asteroidy szacuje się na 650 metrów wysokości i 290 metrów szerokości.

Asteroida 2000 QW7 nie po raz pierwszy znajdzie się w pobliżu Ziemi. To ciało niebieskie mija nas średnio co dziewiętnaście lat i jest coraz większym zagrożeniem. Choć naukowcy pracują nad technologią mającą uchronić nas przed asteroidami, to zdaniem Elona Muska ludzkość nie ma szans w starciu z asteroidami.

Elon Musk: asteroida uderzy w ziemię

Naukowcy z NASA przygotowali już technologię DART, za pomocą której chcą walczyć z asteroidami. Polega ona na wysłaniu w kosmos metalowej skały, która ma zderzyć się z asteroidą i zmienić kierunek jej lotu. Choć prace nad ulepszeniem technologii trwają, to być może nawet ona nie będzie w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa.

Jak twierdzi światowej sławy przedsiębiorca i założyciel SpaceX, Elon Musk, unikanie zagrożenia może nie być do końca skuteczne. Jego firma współpracuje z NASA przy doskonaleniu technologii DART, ale miliarder informował na Twitterze, że asteroida w końcu trafi w Ziemię, a ludzie nie będą w stanie zapobiec tragedii. Nawet jeśli 14 września 2000 QW7 nie zderzy się z naszą planetą, to ponownie zbliży się do niej w 2038 roku, a wtedy ryzyko może być znacznie większe.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

koniec świata
fot. Bryan Goff, unsplash.com

Ogromna asteroida zbliża się do Ziemi.

koniec świata
fot. urikyo33, pixabay.com

Zdaniem naukowców 2000 QW7 może zniszczyć naszą planetę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramat rodzin z całej Polski. Za śmieci zapłacą 1728 złotych!
  2. „Staruszka w autobusie kazała mi wstać i ustąpić jej miejsca. Jestem w 8 miesiącu ciąży”
  3. Złote buty damskie to modowy HIT! Rodzaje, z czym je łączyć i komu pasują?
  4. Rodzice zostawili nastoletnie dzieci same na tydzień. Gdy po powrocie weszli do domu, odebrało im mowę
  5. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  6. Rodzice panny młodej wywołali u gości weselnych wytrzeszcz oczu. Kupili jej suknię za 800 tys. złotych

Źródła: antyradio.pl, wprost.pl

Poprzedni artykułBlanka Lipińska jednak nie wyszła za mąż? Pisarka wydała oficjalne oświadczenie na Instagramie
Następny artykułGwiazda „Barw Szczęścia” przeżyła ciężkie chwile. Nie żyje najważniejszy mężczyzna w jej życiu
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.