Konto w banku posiada zdecydowana większość polaków. Ludzie decydują się na ich zakładanie ze względu na brak chęci przetrzymywania gotówki w swoich portfelach. Zamiast tego preferują płatność kartą. Serwis informacyjny TVN przekazał pilną wiadomość w kwestii kont bankowych. Polacy muszą przygotować się na znaczne utrudnienia. 

Ludzie posiadający konto w banku muszą być przygotowani na problemy. TVN poinformowało, że już wkrótce czekają nas utrudnienia w płatnościach. Wielu z nas preferuje płatności kartą lub aplikacjami mobilnymi. Teraz może okazać się, że nie będzie takiej możliwości.

Posiadasz konto w banku? Przygotuj się na utrudnienia

Jak informuje portal tvn24.pl już od tego weekendu ci z nas, którzy posiadają konto w banku, muszą przygotować się na problemy z płatnościami. Nie dotyczy to wszystkich polskich banków, jednak wiele z nich wydało oficjalne oświadczenia w tej sprawie. Problemy, jakie mogą wystąpić to brak dostępu do bankowości mobilnej i internetowej, a także brak możliwości płatności kartą oraz BLIK-iem.

Serwis tvn24.pl informuje, że problemy będą dotyczyć banków Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pocztowy, Idea Bank, oraz ING Bank Śląski. Każdy z tych banków wydał odpowiednie oświadczenia, w których poinformowano o możliwości pojawienia się utrudnień. Firmy planują prace serwisowe, które uniemożliwią wykonywanie wcześniej wspomnianych czynności.

  1. Dorota Gardias przerwała milczenie. Wydała oświadczenie o stanie zdrowia, fani porażeni
  2. W „Kuchennych Rewolucjach” wydarzyło się coś, co nigdy wcześniej nie miało miejsca. Sytuacja przerosła ekipę?
  3. Ogromna tragedia, nie żyje uwielbiany aktor. Ciało mężczyzny znaleziono w domu

W których godzinach wystąpią utrudnienia?

Alior Bank poinformował, że utrudnienia w ich banku potrwają od godziny 22:00 w piątek 2 października do godziny 6 rano w sobotę 3 października.

Bank Millennium swoje prace serwisowe zaplanował na niedzielę 4 października w godzinach od 1:00 do 4:00 w nocy.

Z kolei Bank Pocztowy przeprowadzi prace administracyjne, w których mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach kartami. Potrwają one od godziny 0:30 do 5:00 w niedzielę 4 października.

W informacji kierowanej przez Idea Bank można przeczytać, że przeprowadzone prace modernizacyjne w ich systemach są zaplanowane na godzinę 22:00 w piątek 2 października i potrwają do godziny 6:00 w sobotę 3 października.

Ostatnim bankiem, o którym informuje portal tvn24.pl jest ING Bank Śląski. Tamtejsze prace modernizacyjne mogą potrwać najdłużej, ponieważ zaplanowano ich kilka. Pierwsze z nich potrwają od godz. 0.00 do godz. 5.30 w sobotę 3 października, kolejne od godziny 8.00 do 16.00 w sobotę 3 października, natomiast ostatnie od północy do 3:00 w poniedziałek 5 października.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

konto w banku
fot. pixabay.com/AhmadArdity

Już w najbliższy weekend można spodziewać się utrudnień w płatnościach. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niestety, stało się. 5 października wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków, smutne informacje
  2. Władze parku wydały ważny komunikat. Zmiany w obostrzeniach będą wyglądały inaczej
  3. Dziś Światowy Dzień Uśmiechu. Co wywołało u was uśmiech?
  4. Od przedszkola do Opola furtką do sławy. Kto pamięta jakie gwiazdy występowały w programie TVP?
  5. Magda Narożna z „Pięknych i Młodych” dotyka biustu tajemniczej kobiety na ulicy. Nie wiedziała, że robią jej zdjęcia
  6. Porażające, jakie rzeczy działy się na planie „Janosika”. Anna Dymna opowiedziała o pamiętnej scenie bankietu, z jedzeniem stała się okropna rzecz

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykuł„O kici mamo”. Pamiętacie „Budzika” i koty, mówiące ludzkim głosem?
Następny artykułKot zatrzasnął na balkonie dwóch mężczyzn. Interweniowały dwa zastępy straży
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl