Konto w banku ma dziś praktycznie każdy. Dlatego wielu z nas będzie musiało się mierzyć z dużymi zmianami w bankach. Jest to zdaniem bankowców wynikiem działań NBP i obniżonego oprocentowania. Po wakacjach wszystkich spotka jedna, przykra rzecz. 

Mimo że konto w banku wydaje się wspaniałą alternatywą dla trzymania pieniędzy w domu, a w zasadzie w dzisiejszych czasach jedyną, to niestety uzależnia nas od tej instytucji. Dlatego, gdy przyjdą choć trochę gorsze czasy, to właśnie klienci ponoszą razem z bankiem tego konsekwencje. Nas czekają je już po wakacjach.

Konto w banku – smutne zmiany 

W związku z pandemią koronawirusa wszyscy bardzo ucierpieli finansowo. Z ogromnymi problemami walczył rynek ekonomiczny. NBP zmniejszyło oprocentowanie w ramach tarczy antykryzysowej. Miało to ułatwić spłacanie kredytów, osobom, które straciły pracę bądź zmniejszyły się ich dochody.

Tymczasem w bankach trwają prace dotyczące ratowania placówek. Jednym z rozwiązań jest wprowadzenie opłat za drobne czynności na koncie czy nawet za samo używanie karty. Najczęściej do tej pory wiele z nich było darmowe.

  1. Niewiarygodne sceny nad polskim morzem. Wszystko na plaży i oczach plażowiczów
  2. Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądze

Największe zmiany w bankach po wakacjach

Do tej pory banki wstrzymywały się z podnoszeniem opłat, albo robiły to stopniowo. W tym momencie niemal każda placówka pracuje nad wdrożeniem takich opłat. Polsat News informuje, że największe zmiany czekają nas tuż po wakacjach.

Wiele banków głośno mówi o swoim kryzysie finansowym, obwiniając działania Narodowego Banku Polskiego. Jak informuje Związek Banków Polskich, tegoroczne rezultaty sektora mogą się pogorszyć nawet o 80-85 procent, nie wyklucza się upadku mniejszych instytucji bankowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KONTO W BANKU
fot. pixabay.com/AhmadArdity

Dziś niemal każdy ma konto w banku. Wielu z nas musi się liczyć ze wzrostem opłat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd od 1 września wprowadza nowy obowiązek dla Polaków. Wielu będzie niezadowolonych
  2. Od września ogromna zmiana dla Polaków. Eksperci nie mają wątpliwości, aż 41 proc. z nas
  3. Lidl rozdaje 1000 złotych. Wystarczy zrobić jedną, bardzo prostą rzecz
  4. Adam: „Każdy facet chce mieć tzw. żonę-idiotkę. Takie są najlepsze na życie”
  5. Nigdy nie łącz ogórka z 1 składnikiem. Skutki są gorsze, niż może nam się wydawać

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl