Kontrole wdrażane stopniowo przez władze potrwają do 1 września. Inspektorzy nie owijają w bawełnę i zamierzają wziąć sprawy w swoje ręce. Wszystko, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo obywatelom. Szczególnie pod uwagę wezmą miejsca, w których ludzie zbierają się masowo.

Wdrożone niedawno kontrole potrwają do 1 września. Z uwagi na narastające zagrożenie władze postanowiły przeprowadzać inspekcje. Będzie miało to na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz przestrzegania obostrzeń. Inspektorzy będą kontrolować kolejne miejsca.

Wkrótce masowe kontrole staną się faktem

Jak poinformował Super Express Poznańscy pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przez ostatnie trzy dni wraz z policją przeprowadzali inspekcje w zakładach pracy. Sprawdzali między innymi czy pracownicy mają dostęp do płynów dezynfekujących oraz, czy posiadają przy sobie maseczki ochronne. Na tym nie koniec. Sanepid zapowiedział, że wkrótce ma zamiar wejść z kontrolami do kościołów. 

W związku z panującą pandemią przestrzeganie obostrzeń jest bardzo ważne pod względem zachowania bezpieczeństwa. Wobec tego poznański sanepid rozpoczął masowe kontrole w każdej placówce.

Inspekcje w kościołach nie mogą dziwić. Wierni zbierający się w świątyni są narażeni na bardzo bliski kontakt z innymi ludźmi, dlatego przestrzeganie obostrzeń nie może być w takich miejscach lekceważone. W rozmowie z Super Expressem inspektorka poznańskiego Sanepidu Cyryla Staszewska powiedziała:

– Będziemy sprawdzać, czy zachowany jest dystans pomiędzy wiernymi i czy dostępne są płyny do dezynfekcji.

  1. Pazura nie chciał pocałować Anny Przybylskiej na planie. Aż ciężko uwierzyć w powód, komentarz Ani zwala z nóg
  2. Media donoszą. Już niedługo mogą się pojawić nowe ograniczenia
Sanepid bierze sprawy w swoje ręce

Koronawirus jest w ciągłej fazie rozprzestrzeniania, dlatego pracownicy poznańskiego sanepidu mają ręce pełne pracy. Obowiązków przybywa wraz z narastającą pandemią: 

– Sprawdzaliśmy przestrzeganie przepisów ograniczeń nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii w Polsce w obiektach użyteczności publicznej w mieście i powiecie poznańskim – dodała Cyryla Staszewska, jak podaje portal se.pl. 

Sanepid tym razem postanowił przeprowadzić kontrole także w kościołach. Inspektorzy będą zwracać szczególną uwagę na to czy wierni zachowają dystans społeczny, korzystają z płynów dezynfekujących oraz czy posiadają maseczki ochronne.

Kontrole mają na celu zmniejszenie przypadków zarażeń koronawirusem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

kobieta w maseczce
fot. pixels.com @evgphotos

Noszenie maseczek ochronnych jest bardzo ważne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła decyzja w sprawie maseczek. Właśnie zmieniły się wytyczne
  2. Michał Olszański ujawnia zatrważającą prawdę o swoich zwolnieniach z TVP i Trójki. „Zakazali mi emisji wywiadu z drag queen”
  3. Zenon Martyniuk ma poważne kłopoty. W TVP już poznali prawdę, nie puszczą jej płazem
  4. Koszmar rodziców 12-latki. Zmarła, niedługo po tym wróciła do życia na godzinę
  5. Z ostatniej chwili: Potężna awaria w Warszawie. Tysiące mieszkańców ucierpi
  6. Domowy napój, który jak odkurzacz oczyści tętnice. Nasi zachodni sąsiedzi stosują przepis od stuleci

Źródło: se.pl

Poprzedni artykułPies ciągle zakrywał pyszczek łapą. Gdy ratownicy podeszli bliżej, poznali niezwykle smutny powód
Następny artykułOd dziś nowe przepisy. Polski rząd zmienił zdanie na kilka godzin przed ogłoszeniem
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl