Kora była niezwykłą artystką. Jak podaje Życie na Gorąco, kobieta była także jedną z pierwszych osób w naszym kraju, która przyznała się do bycia ofiarą molestowania przez księży. Mimo że wokalistki nie ma już z nami, zostawiła po sobie ważną dla wielu Polaków piosenkę Zabawa w Chowanego, która została wykorzystana w drugim filmie Sekielskich o tym samym tytule.

Kora stała się wzorem dla wielu Polaków, którzy doświadczyli traumatycznych przeżyć. Pokazała, że warto powiedzieć prawdę, która może okazać się wyzwalająca. Artystka zostawiła po sobie wybitne dzieło, które do dziś dodaje siły wielu osobom w trudnych chwilach – słuchając piosenki, wiedzą, że nie są sami.

Kora: molestowanie przez księży

Kora pierwszy raz opowiedziała, o tym, co ją spotkało jeszcze w latach 90., ale jak sama przyznaje, dopiero piosenka Zabawa w chowanego była dla niej prawdziwym wyzwoleniem. Bracia Sekielscy wykorzystali ją w swoim filmie o pedofilii, który nosi tę samą nazwę.

Artystka wyznała, że pierwsze lekcje uległości wobec nienormalnych zachowań księży, dostała kiedy przebywała przez 5 lat w domu dziecka.

-Pamiętam niedzielne poranki. […] Gdy proboszcz wreszcie skończył śniadanie, rozpoczynało się spotkanie z dziećmi. Pod sutanną miał spodnie, a w tych spodniach cukierki w głębokich kieszeniach – wspomina słowa artystki portal pomponik.pl.
Zabawa w chowanego
Nie tylko dokument braci Sekielskich o pedofilii w kościele, ale również piosenka artystki, stały się swego rodzaju hymnem do osób, które przeszły podobne traumatyczne przeżycia. Kora w swojej piosence śpiewała:
Można milczeć długo, można długo,
Na dno pamięci upychać obrazy.
Zastanawiać kto był temu winny
I pytać ojcze po trzykroć przedziwny.
Niestety, ale Kora była molestowała kilkukrotnie. Za pierwszym razem, gdy była małą dziewczynką oraz gdy miała ok. dziesięciu lat. Po tych wydarzeniach piosenkarka na zawsze odsunęła się od Kościoła. Przypominamy, że jeszcze do niedawna mówiono, że ma powstać specjalna komisja ds. zwalczania pedofilii w kościele, ale podobno rząd ma ważniejsze sprawy na głowie.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
kora
Fot. instagram.com @kora_fanclub

Artystka swoje wspomnienia zamieściła w piosence.

kora
Fot. Jan Bielecki/East News

Utwór został wykorzystany przez Sekielskich w filmie o pedofilii w Kościele.

ZOBACZ TEŻ:
Źródło: pomponik.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.