Kora, wybitna artystka, której utwory zawsze pozostaną żywe, odeszła od nas niemal dwa lata temu. 28 lipca 2018 roku rodzina, bliscy, przyjaciele i fani żegnali piosenkarkę na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie, zostawiając na jej grobie stosy kwiatowych wiązanek. Jak informuje Se.pl, dziś nagrobek gwiazdy ma wyglądać zupełnie inaczej, a na jego płycie pojawił się wyjątkowy napis.
28 lipca 2018 Polskę obiegła niezwykle przejmująca i smutna informacja o śmierci jednej z największych artystek. Kora nie żyje. Gwiazda przegrała walkę z rakiem – głosiły nagłówki portali i gazet. Prawie dwa lata po śmierci gwiazdy jej grób wciąż jest jednym z najbarwniejszych miejsc na warszawskim cmentarzu, choć wygląda już zupełnie inaczej.
Kora: grób artystki
W lipcu 2018 roku Kora zmarła nad ranem w swoim mieszkaniu w Bliżowie. Piosenkarka zmarła na raka jajnika, mając 67 lat. Jak wspomniał podczas pogrzebu jej mąż Kamil Sipowicz, artystka przeszła piekło, choć do samego końca była aktywna i chciała żyć. Dziś grób piosenkarki wciąż odwiedza nie tylko jej rodzina i bliscy, ale również fani, a na jego płycie pojawiła się pewna zmiana.
Jak donosi portal Se.pl, na nagrobku Kory pojawiło się niezwykłe przesłanie. Ruda, marmurowa płyta została ozdobiona dużym, białym słowem Kora, nad którym widnieje napis 1951 do nieskończoności. Nikt nie ma wątpliwości, że twórczość artystki zapewniła jej nieśmiertelność.
Kora, a właściwie Olga Aleksandra Sipowicz, to jedna z najważniejszych postaci polskiego rocka, która do 2008 roku stała na czele zespołu Maanam. Utwory takie jak Krakowski spleen, Cykady na Cykladach, Boskie Buenos czy Lucciola do dziś rozbrzmiewają w radiowych rozgłośniach.
ZOBACZ ZDJĘCIE:
kora
Fot. instagram.com/kora_fanclub/

Kora zmarła 8 lipca 2018 roku. Dziś jej grób wygląda już zupełnie inaczej.

ZOBACZ TEŻ:

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.