Kora zostanie upamiętniona w przepiękny sposób, a wszystko dzięki staraniom jej męża. Kamil Sipowicz od śmierci ukochanej dba, aby pamięć o niej wciąż była pielęgnowana. Już niebawem na jaw wyjdą prywatne szczegóły z życia artystki, fani będą mogli zobaczyć jej osobiste notatki.

Dla Kamila Sipowicza Kora była największą miłością. Spędzili ze sobą ponad 40 lat, razem pracowali nad jej karierą i wychowywali syna. Po śmierci gwiazdy mężczyzna kontynuuje jej dzieło. Kilka miesięcy temu powstała wystawa poświęcona jej twórczości, a już niedługo fani piosenkarki będą mogli kupić wyjątkową książkę.

Kora: książka

W książce znajdzie się wiele prywatnych notatek Kory. Kamil Sipowicz wyjawia, że prowadzone przez nią zeszyty to zbiór warsztatu literackiego artystki, wszystkie jej pomysły na piosenki oraz ich teksty w przeróżnych wersjach. Wszystko to znajdzie się w książce pod tytułem Miłość zaczyna się od miłości.

-Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki. Ponad rok po śmierci Kory, zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy je czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego tekstu – Kamil Sipowicz pisze w książce.

kora
instagram.com/kamilsipowicz

Dzięki osobistym notatkom Kory fani będą mogli prześledzić cały proces powstawania jej piosenek. W książce, która trafi do sprzedaży w połowie listopada, znajdą się teksty głównie z lat 2003-2018, ale czytelnicy mogą liczyć też na te z lat 80.

Kim jest Kamil Sipowicz?

Kamil Sipowicz jest mężem Kory, pisarzem, dziennikarzem, doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii, a także rzeźbiarzem i malarzem. Z grupą Maanam współpracował już w latach 70., pisał teksty i zajmował się wydawnictwem. W 1991 roku wspólnie z Korą założyli własne wydawnictwo.

kora
instagram.com/kamilsipowicz

Kora i Kamil Sipowicz wzięli ślub w 2013 roku. Artyście trudno pogodzić się z odejściem ukochanej, na Instagramie często publikuje jej zdjęcia. Po śmierci piosenkarki zajął się jej upamiętnianiem. W tym roku odsłonił mural Kory, który powstał na tyłach Pałacu Branieckich w Warszawie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój telefon nie wytrzyma kilku godzin. Uważaj na najnowszą aktualizację
  2. Mama braci Golec wydaje solową płytę! Przebije swoich słynnych synów?
  3. Ojciec polskiego aktora nie był obecny w jego życiu. ”Nigdy go nie poznałem”
  4. Kim jest Małgorzata Tomaszewska? Nowa prowadząca ”Pytanie na Śniadanie” ma znanego ojca
  5. Mama znalazła w pokoju syna sekretne drzwi za szafą. Kiedy je otworzyła, trudno było jej uwierzyć w to, co widzi
  6. Marta Kaczyńska podnosi alarm. Zdrowie, a nawet życie, milionów Polaków jest zagrożone
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.