Kora: dom dziecka, w którym przebywała gwiazda, odcisnął piętno na jej psychice. Nie jest tajemnicą, że dzieciństwo i dorastanie niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej było wyjątkowo burzliwe. Kora jasno mówiła, że przeżyła prawdziwe piekło. Zobaczcie, co dokładnie ją spotkało!

Niewiele osób zna jej traumatyczną historię z dzieciństwa. Druzgocące wydarzenia z dzieciństwa rzuciły światło na resztę jej życia. Kora: dom dziecka był dla niej istnym koszmarem. Z trudem przeszła przez ten trudny okres w życiu, a jej kolejne doświadczenia również nie należały do najłatwiejszych.

Kora: dom dziecka zrujnował jej dzieciństwo

Kora była piątym i najmłodszym dzieckiem rodziców, matki Emilii i ojca Marcina. Rodzice byli urzędnikami, ale ich sytuacja finansowa rodziny nie należała do najłatwiejszych. Gdy artystka miała zaledwie cztery lata, jej matka zachorowała na gruźlicę. Zważywszy na trudne okoliczności Kora znalazła się w domu dziecka, prowadzonym przez siostry prezentki w Jordanowie. Zakonnice do dzisiaj prowadzą tam dom opieki społecznej. Artystka w domu dziecka spędziła ponad pięć lat, przebywała tam aż do 1960 roku. Do rodzinnego domu wróciła dopiero po śmierci ojca. 

Kora w licznych wywiadach otwarcie wspominała czasy, gdy przebywała w domu dziecka. Głośno mówiła o niezaspokojonej potrzebie miłości, poczuciu osamotnienia i stosowaniu przemocy fizycznej i emocjonalnej. Wspominała, że wydarzenia z dzieciństwa śniły jej się po nocach. 

Funkcjonowanie domu dziecka w Jordanowie było pełne rygoru.  Dla sióstr zakonnych dzieci były wyłącznie numerami, które im przypisywano. Stosowano przemoc fizyczną i psychiczną, uciekano się do surowych kar, zupełnie nie kierując się dobrem najmłodszych. 

Wrażliwa dusza

Wydarzenia, których doświadczyła artystka odbiły się na jej psychice. Chociaż przez większość fanów uznawana była za niezwykle towarzyską, otwartą i przebojową, to mroczna przeszłość dopadła ją także w dorosłym życiu. Artystka próbowała odebrać sobie życie. Jak się okazuje, wrażliwość może być zarówno zbawieniem, jak i przekleństwem. Bez wrażliwości artyści nie mogliby tworzyć, ale sama Kora w wielu wypowiedziach zaznaczała, że emocjonalność może stać się koszmarem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA KORY:

kora: dom dziecka
instagram.com @kora_funclub

Człowiek, który w dzieciństwie przeżył traumatyczne wydarzenia, jest szczególnie podatny na zaburzenia psychiczne.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułGdzie iść na randkę? 10 NAJLEPSZYCH pomysłów na romantyczny wieczór
Następny artykułMatka Doroty Szelągowskiej to wielka GWIAZDA! Wiedzieliście?