Wybitna artystka, Olga Sipowicz, znana jako Kora umarła 28 lipca. Fani nie kryją smutku i rozgoryczenia. Jackowska była prawdziwą ikoną polskiej muzyki rockowej. Frontmanka grupy Maanam miała 67 lat. 

O śmierci Kory poinformował media jej mąż, Kamil Sipowicz. Artystka od 2013 roku walczyła z rakiem jajników.

Kora – pogrzeb

– Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5:30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. (…) Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać – napisał na Facebooku Kamil Sipowicz, mąż artystki.

Kora najprawdopodobniej spoczywać będzie na warszawskich Powązkach. Cmentarz ten leży na obszarze zarówno Woli, jak i Żoliborza. Spoczywają na nim jednostki wybitne i zasłużone. Więcej szczegółów przekazanych ma być prasie 1 sierpnia.

Kora – rak jajników

Rak jajników, z którym borykała się piosenkarka, daje dość nietypowe objawy, które łatwo można zbagatelizować. Towarzyszą mu nudności, bólne brzucha i miednicy, zmiana częstotliwości oddawania moczu i uczucie pełności. Łatwo można podpiąc wyżej wymienione objawy pod zwykłe zatrucie pokarmowe. Rak jajników jest niezwykle podstępny. Najwięcej zachorowań występuje u kobiet pomiędzy 40. a 70. rokiem życia.

Sama artystka podkreślała w wywiadach, że lekarze długo stawiali jej błędną diagnozę. Zanim wykryli u niej raka, ten zdążył się już rozwinąć wystarczająco, by stworzyć zagrożenie dla jej życia. Na zawsze pozostania ona w naszej pamięci.

Kora
Fot. Instagram @lelumpl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Marina kiedyś i dziś. Piosenkarka była śliczna jako dziewczynka
  2. Obrazy Van Gogha na ubraniach VANS! Wyglądają niewiarygodnie
  3. 10 cytatów z piosenek Kory, które roztopią najtwardsze serca

źródło: jastrzabpost.pl

 

Poprzedni artykułMarina kiedyś i dziś. Piosenkarka była śliczna jako dziewczynka
Następny artykułPierwszy tatuaż – co musisz wiedzieć zanim go zrobisz?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.