Kora: siostra była przy niej w najgorszych chwilach życia. Wspólnie spędziły pięć lat w domu dziecka, które później miały wspominać jako traumę. Anna Kubczak opowiedziała o pierwszych latach wokalistki i przemocy, która stała się ich udziałem. Będziecie w szoku, co je spotkało. 

Była nazywana pierwszą damą polskiego rocka. Chociaż fani postrzegali ją jako przebojową i pewną siebie, tak naprawdę nosiła w sobie wiele tragicznych wspomnień. Kora: siostra wokalistki opowiedziała o ich trudnych doświadczeniach z pobytu w domu dziecka. Wyjawiła, dlaczego Kora w dorosłych latach zachowywała się w taki, a nie inny sposób. Nie do wiary, że ktoś mógł zdobyć się na podobne okrucieństwo wobec kilkuletnich maluchów!

Kora: siostra artystki o pobycie w domu dziecka. Jak wyglądało ich dzieciństwo?

Anna Kubczak i jej siostra trafiły do domu dziecka, ponieważ rodzina nie była w stanie zapewnić dzieciom utrzymania. Zakład w Jordanowie prowadziły zakonnice prezentki. Jak Kubczak wspominała po latach w wywiadzie, zachowywały się one okrutnie wobec podopiecznych.

Kora: siostra zmarłej piosenkarki wyjawiła, że zaraz po przyjęciu do placówki zakonnice zdecydowały się je rozdzielić. Anna Kubczak niejednokrotnie była świadkiem, jak opiekunki stosowały wobec dzieci przemoc psychiczną i fizyczną. Kiedy mała Kora zauważyła Annę i wyciągnęła do niej ręce, została za to uderzona w głowę. Rozwścieczona, że ktoś traktuje w taki sposób jej siostrę, Kubczak sprzeciwiła się zakonnicy, za co została później surowo ukarana. 

– Nawet nie zapłakała. Skoczyłam wtedy jak tygrysica, dlaczego ta zakonnica bije moją siostrę. […] Tamte doświadczenia odbiły się pewnie na tej ciągłej żądzy miłości Oleńki – wyznała w wywiadzie dla dziennika Gazeta Wyborcza

Jak dzieciństwo wpłynęło na życie Kory?

Anna Kubczak wyznała w wywiadzie, że jej zdaniem tragiczne doświadczenia z dzieciństwa zdeterminowały późniejsze życie byłej wokalistki Maanam. Ponieważ Kora została pozbawiona szansy na normalny dom, włożyła wiele serca i wysiłku, by stworzyć swoim bliskim ciepłe gniazdko. 

– […] bardzo dbała potem o swoje domy w Warszawie i na Roztoczu. Wiła tam gniazda. Była niesamowitą estetką – wyjawiła Anna Kubczak w rozmowie z dziennikiem Gazeta Wyborcza

Kora: siostra piosenkarki wyjawiła, że właśnie czynnik estetyczny zadecydował o tym, gdzie została pochowana. Bliscy tragicznie zmarłej gwiazdy pragnęli znaleźć piękne miejsce, z którego ich siostra, matka i żona byłaby najbardziej zadowolona. 

Kora i jej siostra wspólnie doświadczyły traumy, na jaką nigdy nie powinny być narażone żadne dzieci. To niesamowite, jak pierwsze lata życia wpłynęły na całą dorosłość artystki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Anna Świątczak po rozwodzie z Michałem Wiśniewskim nawróciła się. „Byłam zmiażdżona akceptacją Boga”
  2. Ewa Farna z DUŻYM ciążowym brzuszkiem. „Gruba to już jestem “legalnie”
  3. Nie żyje Maria Wachowiak. Legenda polskiego kina miała 81 lat
  4. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem „na Hiszpankę”. O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  5. Kaczyńska z synem przyłapani u stryja. Jej wiosenna stylizacja zwala z nóg

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kora siostra
fot. instagram.com @kora_fanclub

Kora: siostra artystki dzieliła z nią tragiczne dzieciństwo. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułUczestnik Tańca z Gwiazdami doznał ciężkiej kontuzji. Sprawa jest poważna
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan ma zakaz korzystania z telefonu po alkoholu? Gwiazda TVP skomentowała!
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.