Każda prababcia to skarbnica ogromnej, życiowej wiedzy. Jej dom z kolei, o ile dalej się zachował, to istne wykopalisko archeologiczne, o czym dobrze przekonała się TikTokerka Kornelia.

Kobieta swoimi odkryciami podzieliła się w mediach społecznościowych. Internauci zazdroszczą jej i twierdzą, że na antykach może sporo zarobić.

Co w domu miała prababcia Kornelii?

Kornelia opublikowała w mediach społecznościowych filmik, na którym pokazuje swoje znaleziska. W domu prababci znajdowało się sporo dokumentów, głównie wypisów ze szpitala. Biorąc pod uwagę fakt, że pochodzą one sprzed kilkudziesięciu lat, niektóre są pisane ręcznie, a inne na maszynie.

Tiktokerka znalazła też całą masę czasopism religijnych. W tych poza modlitwami znajdowały się też powojenne informacje ze świata. To z takich gazet ludzie wówczas dowiadywali się, co dzieje się w innych państwach. Egzemplarze, choć przecież całkowicie papierowe, zachowały się w zaskakująco dobrym stanie.

Dodatkowo tiktokerce w ręce wpadły także dwie stare monety. Jedna z nich to austriacki krautzer, a druga pochodzi z Rosji. Co ciekawe, zostały wybita jeszcze w XIX wieku! Udało jej się także znaleźć mającą kilkadziesiąt lat odżywkę do włosów.

Sam dom jest zresztą mocno zabytkowy, bo drewniany. Internauci twierdzą, że z pewnością kryje w sobie jeszcze całe mnóstwo innych, podobnych skarbów. Nie brakuje osób, które zachęcają Kornelię, by z poszukiwań zrobiła całą serię filmików.

Są także komentarze sugerujące, że znaleziska Kornelii mogą być warte fortunę. Niewykluczone, że faktycznie mają one jakąś wartość kolekcjonerką, a być może dom skrywa jeszcze cenniejsze drobiazgi.

Zobacz zdjęcia:

tiktok.com/ksnatelier

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa
Źródło: WP Kobieta

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl