Koronawirus rozprzestrzenia się coraz szybciej, a naukowcy robią wszystko, żeby powstrzymać jego epidemię. Jak poinformowali, u coraz większej ilości osób dotkniętych zakażeniem pojawia się nowy objaw, który można zaobserwować na skórze. Pod żadnym pozorem nie wolno go lekceważyć. Może się objawić nawet przy łagodnym przebiegu choroby.

Koronawirus, to przekleństwo 2020 roku, które do dziś nie daje nam spokoju. Liczba zakażeń rośnie z dnia na dzień, a naukowcy robią wszystko by znaleźć na niego lekarstwo. Jakiś czas temu zaobserwowano nowy objaw, który oznacza, że jesteśmy nim zarażeni. Pojawia się na naszej skórze.

Koronawirus. Zmiany na skórze

Według doniesień portalu portal.abczdrowie.pl naukowcy zaobserwowali objaw zakażenia koronawirusem, który dotychczas objawił się u niewielkiej ilości zarażonych osób. To zmiany naskórne na placach u stóp, które przypominają odmrożenie. Specjaliści nazywają to zjawisko covidowymi palcami. To kolejny objaw, który można dopisać do listy znaków wskazujących na zakażenie koronawirusem.

Dotychczas najpopularniejszymi i najczęściej przejawiającymi się objawami zarażenia były wysoka gorączka, suchy kaszel, duszności czy dreszcze. Część pacjentów zakażonych koronawirusem narzekało także na utratę smaku oraz węchu. Z każdym kolejnym przypadkiem pojawiają się nowe informacje w sprawie pandemii koronawirusa, które mogą pomóc w jego ewentualnym zwalczeniu.

Czym są covidowe palce?

Covidowe palce, to czerwone lub fioletowe przebarwienia na palcach u stóp, przypominające odmrożenie. Amerykańscy naukowcy coraz częściej zauważają takie przypadki przejawiające się właśnie u pacjentów chorych na COVID-19. W rozmowie z ABC News Amy Paller, profesor dermatologii z Uniwersytetu Northwestern powiedziała kilka słów na ten temat:

– To, co widzimy, zazwyczaj jest reakcją na zimno. I dzieje się to w takiej skali jak COVID-19, w związku z tym uważamy, że istnieje ścisły związek z zakażeniem – mówi profesor Amy Paller.

Jak informuje serwis portal.abczdrowie.pl covidowe palce pojawiają się najczęściej u dzieci i osób młodszych, u których wyniki na obecność koronawirusa w organizmie dały wynik pozytywny. Co ciekawe, w większości dotyczą one osób, którym choroba przebiega bezobjawowo.

W skrajnych przypadkach palce mogą dawać wrażenie pieczenia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

Koronawirus
fot. Marcus Aurelius/pexels.com

Naukowcy zaobserwowali nowy objaw koronawirusa. Nazywają go covidowymi palcami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje aktor znany z hitów na TVP, TVN i Polsacie. Zatrważająca śmierć, ciężko powstrzymać łzy
  2. Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.
  3. Media przekazały niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje uwielbiany aktor, został zamordowany
  4. Pilna wiadomość. Jeden z najważniejszych polskich polityków zarażony koronawirusem
  5. Straszna wiadomość GIS sprzed chwili. Jest w nich szkło, martwe szkodniki i pleśń, nie jedzcie ich pod żadnym pozorem

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Poprzedni artykułUwaga: Już jutro rozlegnie się alarmowy sygnał ostrzegawczy, sytuacja jest bardzo poważna. Zawyją wszystkie syreny
Następny artykułZenek Martyniuk już nie może. Błaga o pomoc wszystkich Polaków, jest naprawdę źle
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl