Pacjent chory na COVID-19 został przebadany. Okazało się, że jest zarażony dwiema odmianami koronawirusa. Wyniki badania potwierdzają zatem przypuszczenia, że wirus posiada zdolność mutacji. Naukowcy cały czas pracują nad badaniami. Koronawirus jest znany jako wirus, który może mutować dość gwałtownie. Widzieliśmy już doniesienia o wariantach z Chin – powiedział wirusolog z Uniwersytetu w Kopenhadze, w wywiadzie dla Information.

Pacjent zarażony koronawirusem został poddany dodatkowym badaniom. Naukowcy odkryli, że jest zarażony aż dwiema odmianami tego samego wirusa.

Pacjent był zarażony dwiema odmianami

To, że wirusy mają zdolność mutacji i że jest ona dość dynamiczna, wiedzą wszyscy wirusolodzy. Pojawienie się tajemniczego SARS-CoV-2 sprowokowało falę kolejnych badań. Islandzcy naukowcy udowadniają, że wirus cały czas mutuje. Do tej pory odkryli aż 40 różnych mutacji koronawirusa, czytamy na poradnikzdrowie.pl.

Firma deCODE Genetics z Islandii przebadała prawie 9800 próbek krwi pod kątem obecności koronawirusa wśród mieszkańców całego kraju. Wydzielono 40 różnych mutacji koronawirusa. Jeden z nosicieli miał aż dwie odmiany SARS – CoV-2. Ale na tym nie kończą się odkrycia badaczy.

  1. Magda Gessler sprzedaje potrawy na Wielkanoc. Sprawdziliśmy, ile kosztują i odebrało nam mowę
  2. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
  3. Wielkanoc 2020. Jak będą wyglądały święta? Rząd apeluje o nie jechanie do rodziny „Tragedia rodzinna”

Możemy się dowiedzieć, skąd przybył wirus

Naukowcy są zaintrygowani faktem, że są w stanie określić, skąd dany wirus pochodzi. Okazuje się, że ten, który był w Chinach, jest zupełnie inną odmianą od koronawirusa obecnego we Włoszech, Austrii czy Anglii. Poznanie źródła wirusa pozwala na odtworzenie ścieżki jego drogi. Czyli stanie się jasne, w jaki sposób koronawirus rozprzestrzenił się po świecie i jakie czynniki spowalniały lub przyspieszały ilość zachorowań. Jednak tego rodzaju badania będą możliwe dopiero po pandemii, gdy koronawirus zostanie całkowicie wyciszony.

Jak cytuje poradnikzdrowie.pl, prof. Allan Randrup Thomsen, wirusolog z Wydziału Immunologii i Mikrobiologii Uniwersytetu w Kopenhadze potwierdza, że mutowanie koronawirusa nie jest nowością. Ta jego cecha jest już znana i podawana w oficjalnych oświadczeniach naukowców z Chin. deCODE Genetics prowadzi badania pro bono. Wszystkie wyniki zostaną udostępnione zainteresowanym. Należy zaznaczyć, że na Islandii testy na obecność koronawirusa przeprowadza się wszystkim, którzy mieli objawy, lub są zakwalifikowani do grupy ryzyka. W ramach dodatkowych badań, firma deCODE Genetics przebadała 5571 osób, które nie miały absolutnie żadnych objawów. Wynik jest zaskakujący. Okazało się, że 48 na 5571 osób jest zakażonych wirusem, tylko o tym nie wie, ponieważ przechodzi chorobę bezobjawowo.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pacjent
fot. pexels.com/Martin Lopez

Islandzcy naukowcy starają się zrozumieć strukturę groźnego wirusa. Ich badania ukazują na razie 40 jego mutacji. 

pacjent
fot. unsplash.com/bhiihg

Chińscy badacze donosili, że koronawirus ma umiejętność mutacji.

pacjent
Photo by Anna Shvets from Pexels

Należy pamiętać, że wśród nas mogą być nieświadomi nosiciele groźnego wirusa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  2. Tysiące osób modliło się w jednym miejscu. Dwie nie żyją, 2,5 tys. na kwarantannie, zagraniczny rząd poszukuje innych
  3. Tygrys z ZOO w USA ma koronawirusa. Najprawdopodobniej zaraził się od człowieka
  4. Edyta Herbuś pokazała zdjęcie bez ubrań. Fani są zachwyceni jej ciałem „Taka drobniutka”
  5. Uwaga na aplikację używaną teraz przez wielu z nas. Może być prawdziwym zagrożeniem
  6. Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

źródło: poradnikzdrowie.pl

Poprzedni artykułRzecznik rządu wyjaśnia, w jakich sytuacjach Poczta Polska może otworzyć Twoją przesyłkę. Ważne zmiany
Następny artykułTVN ujawnił porażające nagranie, słychać na nim słowa wicepremiera. Powiedział, kiedy Polsce skończą się pieniądze, jeśli zostanie wprowadzony stan klęski
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl