Koronawirus w Polsce i na świecie to wciąż jeden z głównych tematów. Obecnie w kraju jest ponad 10 tysięcy zakażonych, a naukowcy nie zaprzestają prac nad szczepionką, o której w trakcie poniedziałkowej debaty wypowiedział się starający się o reelekcję Andrzej Duda. Czy Polacy powinni być przymusowo szczepieni? Słowa prezydenta niejednego mogą zaskoczyć. 
 
Naukowcy i eksperci są zgodni, koronawirus zostanie zwalczony tylko dzięki szczepionce. To właśnie na jej temat oraz temat obowiązkowych szczepień, podczas poniedziałkowej debaty prezydenckiej TVP, wypowiedział się Andrzej Duda. Swoje zdanie w tej kwestii postanowił wygłosić również na Twitterze.
 
 
Koronawirus w Polsce: Andrzej Duda o szczepionce
 
Andrzej Duda podczas poniedziałkowej debaty w Końskich odpowiedział na pytanie dotyczące szczepionki na koronawirusa. Jak podkreślił prezydent, była ona jednym z tematów jego ostatniego spotkania w Stanach Zjednoczonych z Donaldem Trumpem.
 
 
Nie ukrywam, że mam nadzieję, że rzeczywiście ten lek zostanie tam właśnie, w Stanach Zjednoczonych, opracowany i że my dzięki tej współpracy będziemy tymi, którzy w pierwszej kolejności będą mogli z niego skorzystać – powiedział Andrzej Duda. Prezydent równie jasno określił swoje stanowisko w kwestii ewentualnych szczepień przeciw SARS-CoV-2. 
Koronawirus w Polsce: Andrzej Duda przeciw obowiązkowym szczepieniom 
 
– Jeżeli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie, ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę – powiedział podczas debaty Andrzej Duda.
 
– Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe – oznajmił również prezydent, którego zdaniem szczepionka powinna być w pierwszej kolejności dostępna dla seniorów, którzy są grupą największego ryzyka. Dodatkowo zdaniem Andrzeja Dudy, dla seniorów szczepienia powinny być darmowe. 
 
Prezydent nie ma wątpliwości, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, które otrzymają szczepionkę bądź lek przeciwko koronawirusowi.
 
– Kto współpracuje, kto współdziała, kto współuczestniczy w badaniach, w sposób oczywisty dla mnie jest uprawniony do tego, żeby być wśród tych pierwszych, którzy później korzystają z tego dobrodziejstwa – dodał, poruszając temat współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

koronawirus
fot screen Debata prezydencka

Andrzej Duda podczas poniedziałkowej debaty odpowiedział na pytanie dotyczące szczepień przeciw SARS-CoV-2. Koronawirus to wciąż jeden z głównych tematów w Polsce i na świecie.

Prezydent swoje zdanie wygłosił również we wtorek na Twitterze. 

ZOBACZ TEŻ:
źródło: interia.pl
 
 
 
 
Poprzedni artykułAdam Ferency znalazł się po drugiej stronie. Lekarze byli o krok, od stwierdzenia zgonu
Następny artykułDziś mija jeden z najważniejszy terminów dla Polaków. Chodzi o wybory prezydenckie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.