Koronawirus zaatakował już 1 430 453 osób na całym świecie. Do tej pory 287 000 osobom udało się wygrać walkę z chorobą. Ale czy to oznacza, że są całkowicie zdrowi? Wyniki badań pacjentów z Azji dają do myślenia. Czy koronawirusa ma się do końca życia?

Pandemia koronawirusa wciąż rozprzestrzenia się na całym świecie. Media nie przestają informować o kolejnych przypadkach zakażenia. Wśród tych nieprzyjemnych informacji są też dobre nowiny. Liczba osób, którym udało się wyzdrowieć, również nie przestaje wzrastać. Takie wiadomości napawają optymizmem, ale okazuje się, że nie do końca wiadomo czy wraz z wyleczeniem koronawirus znika z naszego życia na zawsze. 

Koronawirus na świecie i w Polsce 

Epidemia wirusa COVID-19 jeszcze długo będzie naszym problemem. Naukowcy nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, kiedy możemy spodziewać się końca ekspansji SARS-CoV-2. Wciąż trwają badania nad szczepionką, która najwcześniej pojawi się dopiero pod koniec przyszłego roku. Nie oznacza to jednak, że specjaliści próżnują. Wciąż trwają testy przeróżnych specyfików, które być może okażą się skutecznym antidotum na COVID-19. 

Na ten moment w Polsce mamy 4 848 osób zakażonych, 129 zgonów, a 191 osobom udało się wyzdrowieć. W innych krajach na świecie sytuacja wygląda znacznie gorzej. Między innymi w Stanach Zjednoczonych gdzie chorych jest aż 401 608 osób. Wielu zakażonym pacjentom udało się także wyzdrowieć, jednak w kilku przypadkach wirus powrócił. Lekarze zastanawiają się, co jest przyczyną ponownego nawrotu. A może koronawirus w ogóle nie zniknął?

  1. Naukowcy z Lublina wyliczyli, ile może potrwać walka z epidemią przy obecnych zakazach. Niestety, nie mają dobrych wieści
  2. Ministerstwo zdrowia znosi część zakazów w Polsce. Wiemy, które
  3. Nowe zalecenia CDC dotyczące maseczek ochronnych. Duża zmiana dla większości

Czy koronawirusa ma się do końca życia?

Naukowcy nie mają jeszcze jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy koronawirusa ma się do końca życia. Specjaliści przeprowadzili badania na pacjentach z Korei Południowej, którzy zostali oficjalnie uznani za zdrowych, po tym jak koronawirus zaatakował ich układ oddechowy. Mimo tego, że testy potwierdziły brak obecności COVID-19, to po jakimś czasie koronawirus dał o sobie znać ponownie.

W Korei Południowej pojawiło się ponad 50 takich przypadków. Zdania lekarzy są podzielone, niektórzy uważają, że doszło do ponownego zakażenia, z kolei inny, że koronawirus się reaktywował. Badania prowadzone na małpach wykazały już jakiś czas temu, że nie ma szans na powtórne zakażenie. 

Zatem nie znamy jeszcze odpowiedzi na to pytanie, wciąż trwają badania, które mają rozwiązać tę nurtującą kwestię. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

koronawirus
fot. pexels.com/Chokniti Khongchum

Koronawirus jest przedmiotem badań wielu naukowców. 

koronawirus
fot. pexels.com/Chokniti Khongchum

W ostatnim czasie przeprowadzono testy na pacjentach z Korei Południowej. 

koronawirus
fot. unsplash.com/
Victor He

Kilku z nich miało nawrót choroby, naukowcy nie wiedzą, co jest przyczyną ponownego pojawienia się COVID-19. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wybuch gazu w Nasielsku. Ranny 60-latek, na miejscu śmigłowiec LPR
  2. W końcu przekazała wieści, na które czekał cały ogarnięty epidemią kraj. Już za parę dni zniosą część zakazów
  3. 10 pomysłów na wykorzystanie czerstwego chleba. Nic się nie zmarnuje, a ty będziesz zachwycona
  4. Kot pierwszy raz w życiu zobaczył szczeniaki. Właściciele nagrali zaskoczonego mruczka
  5. Ratownik medyczny zaapelował do Polaków. Nagranie powinien zobaczyć każdy z nas
  6. Kasia Kowalska przerwała milczenie. Co dzieje się z jej córką?

Źródło: se.pl  

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.