Koronawirus w Polsce: Nie żyje ceniony lekarz. Jak podają wprost.plkielce.wyborcza.pl, mężczyzna był zarażony, jednak  przyczyna śmierci była inna. Co wiadomo w tej sprawie?

Smutna wiadomość trafiła do mediów w środę rano. Nie żyje prof. Wojciech Rokita, mężczyzna był zarażony koronawirusem, niedawno wrócił z zagranicznego urlopu. Miał 54 lata.

Nie żyje prof. Wojciech Rokita

Nie żyje uznany lekarz. To świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Jak nieoficjalnie podaje kielce.wyborcza.pl, popełnił samobójstwo.

-Dziś w godzinach rannych zmarł pacjent zakażony koronawirusem w naszym szpitalu. Przyczyna śmierci nie miała związku z COVID-19. Odszedł nasz kolega, lekarz i nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem wszyscy przyjęliśmy tę informację. Nie będziemy podawać personaliów z oczywistych względów. Był to wspaniały człowiek i wszystkich nas to bardzo dotknęło – powiedział Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala, czytamy na wprost.pl.

Jak podaje kielecka Wyborcza, Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa szpitala na Czarnowie, wcześniej pracował w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki.

  1. Nie żyje 2-letni chłopiec, matka usłyszała zarzuty. Ujawniono, co działo się wcześniej
  2. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią
  3. Masz długie paznokcie? Obowiązują cię dodatkowe zasady higieny, możesz być bardziej narażona

Koronawirus w Polsce

Obecnie w kwarantannie przebywają tysiące osób, a liczba cały czas wzrasta. Kilkadziesiąt tysięcy obywateli jest pod opieką inspekcji sanitarnej, a pacjentów z dodatnimi wynikami będzie zapewne przybywać, obserwując sytuację na świecie.

Nowy wirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, która charakteryzuje się objawami podobnymi do grypy: gorączka, kaszel, duszności, zmęczenie i bóle mięśni. Może współistnieć z innymi chorobami. Groźne dla życia zapalenie płuc po raz pierwszy pojawiło się w Chinach pod koniec 2019 roku, w mieście Wuhan. 

Z racji tego, że działać trzeba natychmiast, podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie granic naszego kraju, a także szkół, placówek kulturalnych, lokali gastronomicznych oraz galerii handlowych, z wyłączeniem niezbędnych sklepów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Polka leciała samolotem akcji „Lot do Domu”. Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  3. Prowadzący ”Pytanie na śniadanie” objęty kwarantanną. Kryzys w TVP, podjęto specjalne kroki
  4. Golden Retriever wmieszał się w tłum. Po chwili wszyscy patrzyli, co znalazło się w jego pysku
  5. ”Rolnik szuka żony”: nie żyje mama uwielbianej uczestniczki. „Śpij spokojnie mamusiu”
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: kielce.wyborcza.pl, wprost.pl

Poprzedni artykułZabawy, które koty wprost uwielbiają. 5 sposobów na spędzenie czasu z mruczkiem
Następny artykułNie żyje aktor ”M jak miłość” i ”Stawki większej niż życie”. Rodzina przekazała smutną wiadomość
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.