Koronawirus pojawił się w Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Wśród pacjentów odnotowano aż 12 przypadków zakażenia. Z tego powodu w czwartek, klinika wstrzymała przyjęcia nowych pacjentów. Wśród zakażonych znajdują się zarówno pacjenci jak i personel medyczny. 

Koronawirus został wykryty w jednym z największych ośrodków onkologicznych, który znajduje się w Gliwicach. Klinika wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jak informuje Polsat News, w szpitalu obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczono też wstęp dla osób towarzyszących pacjentom zgłaszającym się na badania. 

Wykryto koronawirus w klinice onkologicznej

Pacjenci, którzy mają koronawirusa zostaną przetransportowani do dalszego leczenia w szpitalu jednoimiennym, natomiast pracownicy szpitala będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę. 

Zakażenie zostało zdiagnozowane u 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego na jednym z trzech odcinków Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, gdzie leczeni są pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego – informuje Instytut w mediach społecznościowych. 

  1. Małgorzata Rozenek świętuje pierwszy tydzień synka. Henryk miał pamiątkową sesję, zdjęcia zapierają dech
  2. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  3. Smutne kulisy rozstania Rafała i Gabriela z ”Królowych życia”. Sprawa trafiła na policję

Wstrzymano przyjęcia pacjentów

Mimo że część, gdzie wykryto zakażenia koronawirusem, jest odseparowany od dwóch pozostałych i ma oddzielną obsadę lekarsko-pielęgniarską, placówka poinformowała, że w ramach bezpieczeństwa podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć także w dwóch pozostałych odcinkach kliniki. Decyzja ta obowiązuje do odwołania. 

-Pozostałe kliniki i zakłady Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach pracują normalnie z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 

Niestety, ale takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Na początku czerwca informowaliśmy, że pracownica jednej ze szkół również jest zakażona. Placówkę należało tymczasowo zamknąć.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Uwaga! W związku ze stwierdzeniem w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej przypadków zakażenia…

Opublikowany przez Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach Środa, 17 czerwca 2020

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Maryla Rodowicz zdradziła, jaką dostaje emeryturę. Pozostaje tylko załamać ręce
  2. Wielkie zmiany czekają Polaków. Nie wszystkich ucieszy zapowiedź premiera
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd
  4. Wygrała wielkie show TVN, dziś zmaga się ze śmiertelną chorobą. Justyna Kurowska usłyszała druzgocącą diagnozę
  5. Wielka letnia wyprzedaż w Zarze rusza już za chwilę. Wiemy, kiedy upolujesz perełki nawet 50% taniej
  6. Kobieta od 22 lat trzyma swojego martwego syna w piwnicy i codziennie otwiera trumnę. Powód jest zatrważający, tylko dla osób o mocnych nerwach

źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułDramatyczne wieści obiegły całą Polskę. Nie żyje Andrzej Prochoń, informacje o śmierci przekazał przyjaciel
Następny artykułAnna Lewandowska wyprzedaje garderobę. Wiemy gdzie i za ile, ceny zwalają z nóg
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.