Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się bardzo szybko, każdego dnia dowiadujemy się coraz więcej o objawach zakażenia lub restrykcjach. Portal parenting.pl podał informację o kolejnym objawie mogącym wskazywać na obecność COVID-19 w organizmie dziecka. Powinni o tym wiedzieć wszyscy rodzice. 

Znany portal podał bardzo ważną informację dla rodziców. Jeśli u Twojego dziecka pojawił się taki objaw, może to oznaczać obecność koronawirusa. Warto zapoznać się z przekazywanymi wiadomościami.

Jakie są objawy koronawirusa?

Objawy koronawirusa to: kaszel suchy, wysoka gorączka, duszności, utrata smaku oraz węchu. Na portalu parenting.pl pojawiła się bardzo ważna informacja, która może oznaczać zakażenie COVID-19 u dzieci. Zdaniem ekspertów utrata apetytu u dziecka ma być jednym z symptomów obecności wirusa Sars-CoV-2 w organizmie dziecka.

Na stacji radiowej BBC Inside Science pojawił się wywiad z profesorem epidemiologii genetycznej w King’s College London Timem Spectorem, w którym miał opowiedzieć o objawach koronawirusa u dzieci. Profesor miał zaznaczyć, że doświadczają one mniej więcej pięciu objawów COVID-19, a kilka z nich różni się od tych, które dotykają dorosłych.

Podczas swojej przemowy prof. Tim Spector miał opowiedzieć również o danych z aplikacji Covid Symptom Tracker. Podały one, że głównymi oznakami koronawirusa u dzieci poniżej 18. roku życia są:

 • zmęczenie,
 • utrata apetytu oraz węchu,
 • gorączka,
 • bóle głowy i gardła.
 1. Kontrola sanepidu na Wigilii? Rzecznik rządu wyjaśnił, czego można się spodziewać na imprezach rodzinnych
 2. Z ostatniej chwili: zapadła decyzja ws. walki z koronawirusem. Polsat przekazał dramatyczne wieści
 3. Oficjalny komunikat Kancelarii Premiera, przekazali kilka minut temu. Mamy dobrą wiadomość dla obywateli

Koronawirus na świecie. Czy istnieje aplikacja do wykrywania COVID-19?

Tak, aplikacja do wykrywania COVID-19 istnieje. Prof. Tim Spector miał zachęcać rodziców do zainstalowania i zarejestrowania się w aplikacji Covid Symptom Tracker, w której obecnie zarejestrowanych jest ok. 300 000 dzieci.

Ma ona gromadzić wszelkie informacje na temat objawów oznaczających, że  w organizmie dzieci mógł pojawić się koronawirus, a także pomagać w ustaleniu, w jaki sposób dzieci mogą go przenosić:

– Jest to sposób, dzięki któremu sami możemy zacząć przejmować nad tym kontrolę i nie czekać na opinię innych ludzi – cytuje słowa profesora portal parenting.pl.

Zdaniem uczonego obecne wytyczne dotyczące koronawirusa, które karzą traktować dzieci jak dorosłych, mogą przyczynić się do przeoczenia wielu objawów oraz przypadków chorych dzieci. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
 2. Tragiczne odkrycie w Polsce, spełnił się czarny scenariusz. Weszli do hotelu i zamarli
 3. Kiedy będzie szczyt zachorowań w Polsce? Ekspert odpowiedział, padły zatrważające liczby
 4. Filip: „Kobieta musi być uśmiechnięta, miła i posłuszna. Urodzić dzieci i zająć się moim domem. Szukam idealnej kandydatki na żonę”
 5. Oficjalnie, wiadomo co z dodatkowym dniem wolnym na Wszystkich Świętych. Zapadła decyzja
 6. Ojciec Andrzeja Dudy przyłapany, dziennikarze mają zdjęcia. Jan Duda może zapłacić wysoką karę?
 7. Gessler w bezceremonialny sposób odniosła się do horrendalnych cen w nowej restauracji. Tylko za zupę trzeba zapłacić 60 zł

Źródło: parenting.pl

Poprzedni artykułNagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę
Następny artykułPowraca 30-dniowy stan wyjątkowy. Obowiązywał już wiosną, doniesienia z europejskiego państwa
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl