Koronawirus w Polsce rośnie w błyskawicznym tempie. W Polsce ilość zakażonych wynosi ponad 760 osób i z każdym dniem chorych przybywa. Wielu z nas zastanawia się, jak długo epidemia jeszcze potrwa. Odpowiedź na to pytanie znają eksperci. 

Każdego dnia z całego świata napływają informacje o nowych zakażeniach, a ofiar śmiertelnych również przybywa. Choć sytuacja w Chinach jest coraz bardziej opanowana, czy tendencja spadkowa dotyczyć będzie również Polski? Zdaniem ekspertów, można przewidzieć liczbę zakażonych i okres, w którym ich liczba spanie. Czy to oznacza, że już wkrótce wrócimy do normalnego trybu życia? 

Spadek liczby zakażonych na koronawirusa w Polsce

– Liczba osób zakażonych w Polsce może wynieść około 9 tys. i powinna zostać osiągnięta około 20 kwietnia 2020. Po 8 kwietnia liczba zachorowań powinna rosnąć wolniej, zaś bardzo wyraźne zahamowanie powinno być widoczne około 15 kwietnia – progrozuje spółka ExMetrix, jak podaje fakt.pl. 

Spółka ExMetrix, zajmująca się prognozowaniem gospodarczym i społecznym, podaje nam optymistyczny scenariusz. W końcu, mamy już końcówkę marca, a więc, bazując na opinii ekspertów, przed majówką tendencja zakażonych koronawirusem powinna spadać. 

  1. Dyrektor szpitala pilnie ostrzega Polaków. Nie popełniajcie błędu, którego dopuściła się zmarła 37-latka
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Pandemia sprawi, że 20 tysięcy więźniów wyjdzie do domów? Ministerstwo Sprawiedliwości ma już projekt

Koronawirus w Polsce: prognozy 

Specjaliści, prognozując tendencję rozwoju koronawirusa w Polsce, wzięli pod uwagę przebieg jego rozwoju w krajach, w których COVID-19 drastycznie się rozwijał już wcześniej, czyli w Japonii, Chinach, Korei Południowej i niektórych krajach europejskich. Jak podaje fakt.pl, wyliczono, że od pierwszego przypadku zakażenia powinno upłynąć ok. 48 dni, do osiągnięcia maksymalnej liczny zachorowań na koronawirusa w Polsce.

Jak podaje analityk Ryszard Łukoś, najszybszy wzrost zakażonych na koronawirusa, prognozuje się na okres od 28 marca do 8 kwietnia, czyli pomiędzy 25 a 35 dniem epidemii

Spółka EdMetrix wzięła pod uwagę dotychczasowy przebieg pandemii w innych krajach, stan opieki zdrowotnej, postawę i zdrowie społeczeństwa, uwzględniając czynniki ryzyka, czyli choroby współistniejące, strukturę demograficzną, oraz stosowanie się do restrykcji władz. 

Jak podaje fakt.pl, koniec epidemii koronawirusa w Polsce nastąpi w połowie kwietnia. Jest to optymistyczny scenariusz. Jeśli się sprawdzi, już za miesiąc będziemy mogli wrócić do normalnego trybu życia. 

koronawirus
fot. pexels.com / Anna Shvets

Najszybszy wzrost zakażonych na koronawirusa, prognozuje się na okres od 28 marca do 8 kwietnia, czyli pomiędzy 25 a 35 dniem epidemii. 

stan epidemii
fot. pexels.com / Anna Shvets

Już wkrótce, zdaniem ekspertów, powrócimy do normalnego trybu życia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Ujawniono, do kiedy Ryanair uziemił samoloty. Wiele osób się zawiedzie
  3. Polski rząd wiedział, że wybuchnie epidemia? Gazeta Wyborcza ujawniła notatkę Agencji Wywiadu
  4. Nietypowe nagranie z domu Królikowskich w sieci. Słowa Małgorzaty każdy powinien wziąć sobie do serca
  5. Chihuahua został opiekunem bezbronnych kotków. Inny pies nie miał szans się do nich zbliżyć
  6. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje

źródło: fakt.pl