Koronawirus sieje spustoszenie w jednym z krajów Ameryki Południowej. Obecnie Brazylia jest drugim krajem zaraz po USA jeżeli chodzi o dramatyczne skutki epidemii COVID-19. Aktualnie liczba ofiar na tamtejszym terenie wynosi 365 000, natomiast 22 746 osób zmarło. Jak podaje The Sun, na przedmieściach Sao Paulo przeznaczone do tego służby, masowo wykopują kolejne groby. 

Epidemia koronawirusa w Polsce jest coraz mniej odczuwalna, jednak w niektórych miejscach na świecie sytuacja niespodziewanie się zaogniła. Brazylia jest nowym epicentrum choroby. Dzienna liczba ofiar jest liczona nie w setkach, lecz w tysiącach. Jak podaje fakty.interia.pl, tamtejsze ministerstwo zdrowia odnotowało 15 813 nowych zakażeń. 

Koronawirus w Brazylii 

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć, do krajów, które cierpią najbardziej z powodu epidemii COVID-19 dołączyła Brazylia. Wspomniany kraj jest obecnie na drugim miejscu, zaraz po USA jeżeli chodzi o największą liczbę ofiar. Na ten moment tamtejsze ministerstwo zdrowia odnotowało aż 365 tysięcy potwierdzonych przypadków choroby. Jednak rzeczywista liczba może różni się od oficjalnie podawanych danych. 

Co więcej, jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro nie zamierza wprowadzać rygorystycznych obostrzeń przez wzgląd na gospodarkę kraju. Bolsonaro obawia się, że wprowadzenie drastycznych restrykcji może zniszczyć brazylijską gospodarkę. 

  1. Z ostatniej chwili: Do kiedy będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia odpowiedział
  2. Premier przekazał wiadomość bardzo późno w nocy. Zapadła decyzja po wielogodzinnych naradach, potwierdziło się wiele spekulacji
  3. Pamiętacie jeszcze stare „Koło Fortuny”? Łezka się w oku kręci

Ograniczenia dla przyjezdnych z Brazylii do USA 

W związku ze stale szerzącą się epidemią COVID-19 na terenie Brazylii, rząd USA podjął decyzję o ograniczeniu ruchu między obydwoma państwami. 

Mamy nadzieję, że będzie to tymczasowe, ale z uwagi na sytuację w Brazylii zrobimy wszystko, co konieczne, aby chronić naród amerykański – powiedział doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien, jak podaje wiadomosci.interia.pl

Rząd USA zastanawia się nad wprowadzeniem podobnych ograniczeń w odniesieniu do innych państw Ameryki Południowej. Miejmy nadzieje, że sytuacja w Brazylii już wkrótce ulegnie poprawie, a tamtejszy rząd podejdzie do istniejącego zagrożenia na poważnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Koronawirus
Screen z youtube.com/
Telewizja Republika

Koronawirus sieje spustoszenie w Brazylii. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  2. Wygląda jak śmieć, ale jest bardzo niebezpieczny. Nie dotykaj i ostrzegaj innych
  3. Już niedługo pozbędziemy się maseczek? Wiceminister zdrowia zapowiada ważną datę
  4. Nastolatka została zgwałcona na ulicy. Wezwała policję i dostała mandat, powód nie mieści się w głowie
  5. Matka udusiła córeczkę we śnie. Psychiatra właśnie ujawnił, co mogło pchnąć kobietę do najgorszego
  6. Lechowi Wałęsie puściły nerwy. Bardzo wulgarne słowa w kierunku Andrzeja Dudy

Źródło: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.interia.pl, thesun.co.uk

 

Poprzedni artykułJacek Poniedziałek narzeka na brak pracy od 2 miesięcy. „Zapomoga wynosi 1800 złotych. Do tej pory nieźle zarabiałem”
Następny artykułSpodnie dresowe w codziennych stylizacjach – tak noszą je gwiazdy!
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.