Koronawirus: przełom w leczeniu. Jak donosi portal o2.pl, chińscy naukowcy opracowali nową metodę leczenia, po której zastosowaniu aż 19 z 20 pacjentów zostało wypisanych ze szpitala. Czy odnaleziono złoty środek w walce z koronawriusem?

Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa i mimo wszelkich prób, z dnia na dzień wciąż przybywa nie tylko zakażonych, ale i śmiertelnych ofiar choroby COVID-19. Pojawia się jednak nadzieja. Informacje, które napływają z Chin, dają nowy pogląd na sytuację. Koronawirus został zwalczony u 19 z 20 pacjentów, na których przetestowano nową metodę leczenia.

Jak wyleczyć koronawirusa?
 
Koronawirusa wyleczymy dzięki nowej metodzie, która właśnie testowana jest w Chinach, a przynajmniej staje się to coraz bardziej prawdopodobne. Jak podaje portal o2.pl, dzięki niej stan zdrowia 19 z 20 pacjentów, po niecałych dwóch tygodniach, wrócił do normy. Na czym polega nowy rodzaj terapii? Kiedy będzie on dostępny na całym świecie? 
 
 
Pacjenci z Chin, którzy zostali poddani testom, byli w poważnym lub krytycznym stanie. Jak donosi portal o2.pl, większość chorych została wypisana ze szpitala po 13 dniach od wdrożenia leczenia. Czy dzięki temu koronawirus przestanie zbierać swoje żniwo? 
  1. Fatalne doniesienia mediów, koronawirus wrócił do Wuhan. Wszyscy myśleli, że to koniec, ale jest nowy chory
  2. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  3. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść
Leki na koronawirusa
 
Leki na koronawirusa, które zostały podane chińskim pacjentom, sprawiły, że już po zaledwie kilku dniach, ich stan zdrowia wrócił do normy. Jak dowiadujemy się z portalu o2.pl, testy zostały przeprowadzone w połowie lutego w dwóch szpitalach we wschodniej prowincji Anhui. 
 
Koronawirus został zwalczony poprzez podanie tocilizumabu, znanego również pod nazwą Acterma. Lek produkowany jest przez szwajcarską firmę farmaceutyczną Roche i zazwyczaj stosuje się go podczas leczenia zapalenia stawów. Czy stanie się on nadzieją w walce z koronawirusem? 
 
Aby dowiedzieć się, czy właśnie opracowano skuteczne leczenie, dzięki któremu koronawirus przestanie być globalną epidemią, naukowcy muszą przeprowadzić szereg badań. O2.pl donosi, że zespół lekarzy i naukowców z USA będzie sprawdzał, czy tocilizumab może być stosowany w leczeniu osób dorosłych w Ameryce, która obecnie jest krajem o trzeciej największej liczbie zgonów.
 
Na początku kwietnia, leczeniem zostanie objętych 330 pacjentów, a ich stan zdrowia będzie nieustannie monitorowany przez 60 dni. Jeżeli terapia przyniesie odpowiednie rezultaty, możemy doświadczyć prawdziwego przełomu w sprawie, a koronawirus zostanie skutecznie zwalczony. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

koronawirus
Fot. Polina Tankilevitch, Pexels

Koronawirus może zostać zwalczony. Trwają test nad nową metodą leczenia. Dzięki niej aż 19 z 20 pacjentów wyzdrowiało w zaledwie kilkanaście dni. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus może wrócić w przyszłym roku? Wirusolog tłumaczy
  2. 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu w kolejnym kraju. Kto go złamie, tego biją i każą robić pompki
  3. Fryzjer i kosmetyczka mogą świadczyć usługi w czasie epidemii? Absurdalne zalecenia sanepidu
  4. Młody chłopak zachorował na koronawirusa. Opisał symptomy, wcale nie są dużo łagodniejsze u młodych
  5. Jeśli dostałeś podobną wiadomość SMS, nie odpowiadaj. Oszuści wykorzystują epidemię, by okradać ludzi
  6. Bezdomny poprosił w restauracji o resztki jedzenia. Gości zamurowało słysząc odpowiedź kierownika

źródło: o2.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.