Koronawirus rozprzestrzenia się po całym globie w błyskawicznym tempie. Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych osobach zakażonych. Jednak nie wszystko rysuje się w ciemnych barwach, naukowiec z Wrocławia jest o krok, od znalezienia rozwiązania na ostateczne pokonanie wirusa COVID-19. Może w najbliższym czasie uda nam się wygrać z chorobą. 

Nikt nie spodziewał się, że 2020 rok przyniesie tak tragiczne wydarzenia. Już od samego początku musieliśmy się zmierzyć z największą epidemią XXI wieku. Naukowcy błyskawicznie rozpoczęli szereg działań, aby znaleźć broń na koronawirusa, który dla nikogo nie ma litości, bez względu na wiek. Profesor z Wrocławia prawdopodobnie już niedługo przedstawi światu, swój sposób na pokonanie choroby. 

Koronawirus zostanie wkrótce pokonany, naukowiec z Wrocławia znalazł sposób 

Mimo tego, że koronawirus to obecnie problem każdego kraju na świecie, to przełom w poszukiwaniu panaceum miał miejsce właśnie w Polsce. Wielu naukowców z różnych kontynentów, rozpoczęło badania nad SARs-CoV-2. Ten nieznany dotąd nam wirus, spędza sen z powiek wielu specjalistom, którzy do tej pory nie musieli mierzyć się z problemem na taką skalę. 

Wśród profesorów Wrocławskiej Politechniki, znalazł się Marcin Drąg, który wraz z grupą naukowców odkrył słaby punkt COVID-19. Marcin Drąg i jego zespół w dużej mierze opierali się na doświadczeniu prof. Rolfa Hilgenfelda, który w roku 2002 prowadził badania podczas epidemii innego koronawirusa. 

  1. Premier powiedział, co z wypłatami 500 plus. Wiemy, czy polskie rodziny mają się czym martwić
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Sanepid radzi, co zrobić z pieczywem przyniesionym ze sklepu. Prosty trik zapewni bezpieczeństwo

Czy w najbliższym czasie nastąpi przełom?

Marcin Drąg to niezwykle wartościowa postać, jest laureatem Polskiego Nobla i ekspertem w dziedzinie biochemii. Razem ze swoim zespołem dokładnie przyjrzeli się składnikowi, który sprawia, że koronawirus namnaża się w zastraszającym tempie. Jeżeli ten enzym zostanie unieszkodliwiony, to choroba zostanie natychmiast unicestwiona. 

-Dzięki temu możliwe będzie opracowanie lekarstwa oraz szybkiego testu na koronawirusa, który dawałby wynik nawet w pół godziny! – wypowiada się Marcin Drąg, jak cytuje portal fakt.pl

Enzym, który występuje w wirusie COVID-19 nie występuje w organizmach ludzkich, w związku z tym substancja, która będzie w stanie go zlikwidować, nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

Miejmy nadzieję, że przyszłe badania będą na tyle owocne, że antidotum na epidemię XXI ujrzy w końcu światło dzienne. Życzymy dalszych sukcesów i determinacji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

koronawirus
fot. pixabay.com @emmagrau

Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie z dnia na dzień. 

koronawirus
screen youtube.com@polandin

Profesor Marcin Drąg wraz ze swoim zespołem są o krok od znalezienia antidotum na największą epidemię XXI wieku.

epidemia
fot. pexels.com / Polina Tankilevitch

Razem ze swoim zespołem dokładnie przyjrzeli się składnikowi, który sprawia, że koronawirus namnaża się w zastraszającym tempie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna przebywał samotnie na kwarantannie bez jedzenia i picia. Na szczęście pomogli mu policjanci
  2. Pierwszy kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczba
  3. Kobieta znalazła przy drodze zagubionego kota. Po badaniu weterynarz pobladł i zaniemówił
  4. Domowe sposoby na siwe włosy. W mgnieniu oka poradzisz sobie bez pomocy fryzjera
  5. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje popularny lek. Należy go natychmiast wyrzucić
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: fakt.pl 

Poprzedni artykułKto oglądał Muminki? Dzisiaj dzieci nie znają naszych ulubionych bohaterów
Następny artykułIle osób może znajdować się w jednym samochodzie? Pandemia wywołała spore zamieszanie, odpowiadamy
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.