Koronawirus szaleje za oknami naszych domów, w Polsce dzienny przyrost zakażeń to kilkanaście tysięcy. W czwartek rano media przekazały informację o śmierci cenionego polskiego artysty. Mężczyzna zmarł w środę, miał zdiagnozowany COVID-19. Najbliżsi i fani artysty są zdruzgotani, miał jedynie 50 lat. 

Koronawirus spowodował, że w Polsce zmarło już prawie 5 tys. osób. Na świecie ta statystyka wygląda jeszcze gorzej, bo ponad 1 mln. COVID-19 nie wybiera, tym razem padło na tego polskiego artystę.

Nie żyje ceniony polski artysta

W czwartek rano portal polsatnews.pl poinformował o śmierci Marcina Popowskiego. Mężczyzna był detektywem oraz współautorem książek Porady na zdrady. Kłamcy zdradzają a zdrajcy kłamią Porady na zdrady. Jak przetrwać kryzys i spaść na cztery łapy, które napisał razem z Iwoną L. Konieczną.

Druga powieść stała się inspiracją do napisania scenariusza komedii romantycznej Porady na zdrady w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Wystąpili w niej m.in. Anna Dereszowska, Magdalena Lamparska, Weronika Rosati i Tomasz Karolak.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Doniesienia o śmierci pisarza potwierdziła jego matka, Barbara Popowska.

— Strasznie bolesna wiadomość. Marcin dużo przeszedł w życiu i wydawał się być odporny na różne zagrożenia, „wirusy” i „bakterie”. A jednak go dopadło… Smutno… Trudno uwierzyć — powiedział dziennikarz śledczy Polityki, Piotr Pytlakowski.

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. Z ostatniej chwili: Minister zabrał głos ws. lockdownu. Polacy wstrzymali oddech
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Kim był Marcin Popowski?

Marcin Popowski był detektywem, konsultantem filmowym, telewizyjnym i radiowym, członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. W branży detektywistycznej pracował przez ponad 20 lat.

W ciągu swojej kariery udało mu się zebrać dowody do kilkuset spraw rozwodowych. Współpracował również z dziennikarzami śledczymi przy rozwiązywaniu wielu afer — m.in. sprawy Olewnika i napadów na TiR-y.

Marcin Popowski był bardzo wykształconym mężczyzną. W 1999 roku skończył Wyższą Szkołę Humanistyczną w Pułtusku. Później dokształcał się na studiach podyplomowych w dziedzinie zarządzania i marketingu oraz Public Relations.

W 2001 roku wrócił do swojej alma mater i na wydziale Nauk Politycznych w specjalizacji „służba cywilna” uzyskał tytuł magistra. W 2004 roku był seminarzystą studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Po drodze podwyższył swoje kwalifikacje poprzez różne kursy oraz szkolenia.

Ostatnio Marcin Popowski, wspólnie z adwokatem Andrzejem Ceglarskim, pracowali nad najnowszą książką Ostatnia podróż. Miała to być fabularyzowana sprawy śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie, w kwietniu 2017 roku.

Mężczyzna odszedł od nas w środę, 28 października 2020 roku. Miał 50 lat. Z tego świata zabrał go koronawirus.

Pragniemy złożyć najserdeczniejsze wyrazy współczucia dla całej rodziny oraz bliskich. To dla nich z pewnością nieoczekiwany i wielki cios. Chyba nikt się nie spodziewał, że Marcin Popowski umrze z takiej przyczyny.

Niestety to niejedyna smutna wiadomość, o której informowaliśmy w ostatnim czasie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Marcin Popowski.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Otyłą kobietę wszyscy wytykali palcami. W końcu schudła 234 kilogramy, jej metamorfoza powala na kolana
  2. Porażające słowa o szczycie epidemii w Polsce. Lekarze biją na alarm, czarny scenariusz akurat na czas świątecznych wyjazdów
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. Zapytali córkę Marty Kaczyńskiej o toczące się protesty. Szybko odpowiedziała
  7. Wzięła kęs ogórka kiszonego i spojrzała z niedowierzaniem do wnętrza. Już wiedziała, że popełniła niewybaczalny błąd

Źródło: polsatnews.pl, popowski.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl